Piektdiena, 29.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Daudz netrūka, lai zaudētu

Gatis Kreceris, 26.04.2007. 08:45 | komentāri (6)

Latvijas Basketbola līgas pirmajā pusfināla spēlē ar rezultātu 94:93 pašā spēles izskaņā uzvaru pār „Barons/LMT” izcīnīja „ASK Rīga” vienība. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 34 punktiem bija Sandis Valters, savukārt zaudētājiem 31 punktu guva Armands Šķēle.

Mača pirmos 6 punktus guva „armijnieki”, kuriem līdz ceturtdaļas vidum piederēja tieši šāds pārsvars. Pateicoties Ceraniča un Šķēles centieniem, baroniešiem spēles gaitu izdevās līdzsvarot. Pirmās desmitminūtes izskaņā pēc Kosuškina „trijnieka” Barons bija pievilkuši līdz mīnus viens 24:25, bet pēdējo punktu no sodiņa guva Buškevics, tādejādi „armijniekiem” pēc pirmās ceturtdaļas bija 2 punktu pārsvars 26:24.

Otrās ceturtdaļas sākumā Šķēle ar „trīnīti” vadībā izvirzīja baronus, kurš arī bija savas komandas vadošais vilcējspēks, savukārt „armijniekiem” līdera lomu uzņēmās Valters. Abas komandas spēlēja ātru un acīm tīkam basketbolu, bieži vien punkti tika gūti jau uzbrukuma sākuma fāzē. Rezultāts pirmajam puslaikam noslēdzoties bija neizšķirts 47:47.

Otrā puslaika sākumā abas komandas turpināja demonstrēt skatāmu spēli, kurā nedaudz labāk jutās baroni. „Armijnieki” pārgāja uz zonas aizsardzību un baroniem radās problēmas uzbrukumā, ko ātri izmantoja ASK, panākot 3 punktu . Ceturtdaļas otrajā pusē veiksmīgāk darbojās ASK un pirms izšķirošās ceturtdaļas baroni atradās iedzinēju lomā ar 9 punktiem 74:65.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā „armijnieki” savus pretiniekus turēja drošā attālumā. Tomēr tad sekoja Roulanda četri „trijnieki” pēc kārtas un no „armijnieku” pārsvara vairs nebija ne miņas. Intriga par mača uzvarētāju palika līdz pēdējam metienam. 25 sekundes līdz ceturtdaļas beigām pie rezultāta 91:91 „trīnīti” iemeta Valters, bet tad Ceraničs atbildēja ar diviem punktiem. Baroni bija spiesti pārkāpt noteikumus un uz soda metiena līniju devās Miladžs, kurš negaidīti aizmeta garām abus sodiņus. Pēdējais uzbrukums piederēja baroniem, taču tas bija nesekmīgs, kā rezultātā ASK varēja svinēt uzvaru ar 94:93.

Līdz ar to pusfināla sērijā rezultāts ir kļuvis 1:0 „ASK Rīga” labā. Nākamo savstarpējo spēli abas komandas aizvadīs piektdien 20:00 Olimpiskajā sporta centrā.

„ASK Rīga” – „Barons/LMT” 94:93 (26:24, 21:23, 27:18, 20:28)

ASK: Valters 34, Bragss 17, Buškevics 16, Grafs 8, Babrausks 7, Miledžs 6, Vecvagars 4, Andriukaitis 2, Viļums.
Barons: Šķēle 31, Roulands 19, Ceraničs 14, Māršals 11, Kosuškins 7, Gulbis 7, Kravčenko 2, Skirmants 2, Maceina, Jeromanovs, Bērziņš.

Otrajā pusfinālā BK „Ventspils” ar 90:52 sagrāva „Liepājas lauvas”.

Ventspils: Timermanis 14, Cipruss 13, Šenons 13, Veselovs 10, Vītols 10, Gabrāns 10, Vairogs 10, Helmanis 5, Lavs 3, Zaķis 2.
Liepāja: Jurevičus 12, Citskovskis 8, Graudiņš 8, Provizors 7, Pusaudzis 7, Ansons 6, Freimanis 4, Porziņģis 1.