Trešdiena, 24.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis;

Latvija zaudē Vācijai ar 2:5 (2:0; 0:2; 0:3)

Vita Ļebedeva, 10.02.2010. 22:46

Šodien, 10. februārī, Frankfurtē norisinājās pēdējā Latvijas hokeja valstvienības spēle pirms Vankūveras olimpiskajām spēlēm.

Pirmais periods

Spēles ritms jau no pašām pirmajām sekundēm ir ļoti intensīvs. 4. minūtē Bērziņš kopā ar Meiju un Bukartu izveidoja bīstamu situāciju pie vāciešu vārtiem, tomēr vārtsargs Denis Endras notvēra ripu.

5. minūtē Kristaps Sotnieks tika noraidīts par grūdienu ar nūju rokās, mūsējie divas minūtes spēlēja mazākumā. Tomēr vācieši šo iespēju neizmantoja.

Pirmā perioda vidū Sergejam Naumovam bija daudz darba, bet viņš to paveica godam, spēles rezultāts netika atklāts.

Kamēr mūsu fani tribīnēs kliedza „sarauj Latvija”, izlases pirmā maiņa rādīja piemēru citiem – 1:0 mūsu labā (14:50 min.). Vārtus guva Mārtiņš Cipulis no Aleksandra Ņiživija un Herberta Vasiļjeva piespēles.

Uzreiz pēc vārtu gūšanas Latvijai atkal nācās spēlēt mazākumā, jo tika noraidīts Oļegs Sorokins. Mums par labu arī šo spriedzi Naumovs izturēja.

Divas minūtes līdz pirmā perioda beigām Latvija spēlēja vairākumā pieci pret trīs. Pirmā maiņa atkal bija lieliska – 2:0. Vārtu guvējs un piespēlētāji tie paši!

Vācu fani pārtraukumā gāja noskumuši...

Otrais periods

Otrā perioda pirmajā minūtē vācieši pārsteidza mūs nesagatavotus...perioda 55. sekundē Marsels Mullers pārspēja Naumovu. Vācu līdzjutēji uzreiz atdzīvojās un sāka vairāk just līdzi komandai.

Jāpiebilst, ka mūsējie šovakar spēlē baltos kreklos.

Otrajā periodā vācieši pārņēma iniciatīvu savās rokās. Visām mūsu četrām maiņām nācās vairāk spēlēt aizsardzībā. Tomēr ilgo spriedzi savā zonā neizturējām. Mūsu treneri nolēma nomainīt Naumovu pret Ervīnu Muštukovu un drīz pēc tam,13. minūtē vācieši izlīdzināja rezultātu – 2:2. Vārtus guva Aleksandrs Barts no Kristofa Gavlika un Kristofa Ulmana piespēles. Mūsu treneri nolēma nomainīt Naumovu pret Ervīnu Muštukovu.

Atlikušajās minūtēs spēles gaita pierima. Trešo periodu mūsējie iesāks ar 1,5 minūtes spēli vairākumā.

Trešais periods

Vairākumu mēs nerealizējām, bet vācieši turpināja uzbrukt, ko darīja ļoti veiksmīgi. 3. minūtē Mihails Volfs panāca 3:2, bet viņam palīdzēja Tomas Greilingers un Trevis Muloks.

Mūsējie turpināja pieļaut kļūdas, kam sekoja Širokova noraidījums, ko ātri vien realizēja pretinieks, gūstot ceturtos vārtus. Tos atkal guva Volfs, asistēja Muloks un Korbinians Holzers. Diemžēl Muštukovs vārtos darbojās nepārliecinoši.

3. perioda 10.minūtē laukuma saimnieks Kristofs Gavliks agresīvi nospēlēja pret Robertu Bukartu, par ko tika noraidīts uz divām minūtēm. Tomēr mūsu komanda nesamazināja Vācijas izlases pārsvaru.

Spēles 13. minūtē abu komandu starpā izraisījās neliels kautiņš, par kuru Roberts Bukarts tika noraidīts līdz spēles beigām, bet Armands Bērziņš uz 2+2 minūtēm.

Spēles 17. minūtē Vācijas hokejisti atkal iepriecināja savus līdzjutējus, panākot 5:2. Vārtus guva Kais Hospelts.

Pēdējā spēles minūtē 5000 vācu fanu stāvēja kājās un skaļi aplaudēja savai komandai.

Latvijas sastāvs 1.maiņa: 17 Aleksandrs Ņiživijs (A), 12 Herberts Vasiļjevs (C), 27 Mārtiņš Cipulis, 3 Arvīds Reķis (A), 28 Georgijs Pujacs. 2.maiņa: 9 Mārtiņš Karsums, 5 Jānis Sprukts, 35 Ģirts Ankipāns, 22 Oļegs Sorokins, 26 Krišjānis Rēdlihs. 3.maiņa: 10 Lauris Dārziņš, 16 Aleksejs Širokovs, 24 Miķelis Rēdlihs, 2 Rodrigo Laviņš, 7 Guntis Galviņš. 4.maiņa: 29 Roberts Bukarts, 21 Armands Bērziņš, 11 Gints Meija, 6 Kristaps Sotnieks. Vārtsargi: 1 Ervīns Muštukovs, 30 Sergejs Naumovs.

Vācijas sastāvs: 1.maiņa: 15Trevis Muloks, 16 Mihails Volfs, 39 Tomas Greilingers, 38 Jakubs Ficeneks, 96 Andre Reiss. 2.maiņa: 9 Manuels Klinge, 18 Kais Hospelts, 25 Marsels Mullers, 5 Korbinians Holzers, 6 Svens Butenšons. 3.maiņa: 11 Svens Felski (C), 21 Džons Trips (A), 24 Andre Rankel, 22 Mihails Bakos (A), 7 Kris Šmits. 4.maiņa: 29 Aleksandrs Barts, 47 Kristofs Ulmans, 75 Kinks Markus, 8 Sebastinas Osterlohs, 2 Reuls Denis, 61 Kristofs Gavliks, 63 Tomass Openheimers. Vārtsargi: 44 Denis Endras, 32 Dmitrijs Patcolds.