Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Ķekavas novadā norisināsies tautas slēpojums „Ostvalda Kauss 2010”

Juris Žilko, 18.02.2010. 11:35 | komentāri (1)

28. februārī plkst. 11:00 tiks dots starts pirmajam tautas slēpojumam „Ostvalda Kauss 2010”. Par starta vietu izraudzīts piemiņas akmens Eiženam Ostvaldam, slavenam Latvijas mežzinātniekam, kura vadībā 19. gs. beigās veikti Ostvalda kanāla rakšanas darbi. Starta vieta pie mājām „Sili”, apdzīvotā vietā Skujnieki, Ķekavas novadā, finišs – Baložos, Rīgas ielas un Ostvalda kanāla krustošanās rajonā.

Sacensības organizē biedrība „Sporta klubs Ķekavas novads” un biedrība „Kusties!”, atbalsta Ķekavas novada dome. Pasākuma oficiālā lapa Internetā ir: www.ostvaldakauss.lv, kurā iespējama iepriekšēja pieteikšanās sacensībām, kā arī atrodama cita ar slēpojumu saistīta informācija.

Distances garums ir 7,8 km, trases platums no 2m līdz 5m, tiks sagatavotas gan klasikas sliedes, gan segums slīdsolim. Distance ved gar Ostvalda kanālu un ir bez stāviem kāpumiem, tādējādi piemērota un pa spēkam ikvienam. Dalībnieki sadalīti 7 dažādās vecuma grupās un uzvarētāji tiks apbalvoti ar piemiņas medaļām, diplomiem un sponsoru dāvātām balvām.

Lai veicinātu Ķekavas novada iedzīvotāju un skolēnu piedalīšanos slēpojumā, paralēli individuālam dalībnieku vērtējumam notiks „Skolu Kauss” un „Novada Kauss” izcīņa. Sacensībās „Skolu Kauss” tiks vērtēti katras Ķekavas novadā esošās vispārizglītojošās skolas pārstāvju rezultāti jauniešu grupās, tāpēc skolēniem piesakoties, jānorāda sava pārstāvētā skola. Savukārt „Novada Kauss” izcīņā tiks vērtēti katra novada teritoriālās vienības pārstāvētie iedzīvotāji atbilstošajās grupās.

Iepriekšējā pieteikšanās sacensībām iespējama līdz š.g. 25. februārim plkst. 21:00 Interneta lapā www.ostvaldakauss.lv.


Par Eiženu Ostvaldu

Eižens Ostvalds (1851.-1932.) bija augstākās mežsaimnieciskās izglītības pamatlicējs Latvijā, vēlāk LU profesors un mežzinātņu goda doktors. E. Ostvalds laikā no 1883. līdz 1906. gadam bija Rīgas pilsētas mežu pārvaldnieka amatā. Viņa vadībā 1898. gadā sāka veidot mežu nosusināšanas sistēmu purvainajos mežos starp Ķekavu, Plakanciemu un Olaini, ierīkot 640 km garu grāvju sistēmu. Šīs ap 40 km2 lielās platības galvenā noteka, Skujenieku-Daugavas kanāls, tiek saukts arī par Ostvalda kanālu. Šī noteka rakta rokām smilšainās, nenoturīgās gruntīs, tā tika izmantota arī koku pludināšanai."

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV