Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

U-18 hokeja izlase zaudē somiem ar 2:7

Vita Ļebedeva, 13.04.2010. 17:28

Pirmajā pasaules čempionāta spēlē elites grupā, Latvijas U-18 hokeja izlase šodien, 13. aprīlī, zaudēja Somijas izlasei ar 2:7 (1:2; 1:4; 0:1).

Spēles rezultāts tika atklāts 6. minūtē, kad somu 1. maiņa izdarīja precīzu metienu pa Kristera Gudļevska sargātajiem vārtiem. Bet jau 12. minūtē Somijas izlasē uz ledus palika tikai trīs spēlētāji, ko veiksmīgi prata izmantot mūsu hokejisti. Vairākumu realizēja Ņikita Kolesņikovs no Kristapa Nīmaņa piespēles – 1:1.

Dažas minūtes vēlāk Somijas izlases kapteinis Teemu Rautianens izdarīja precīzu piespēli, ko realizēja viņa maiņas partneris Mikaels Salmivirta, izvirzot komandu vadībā – 2:1. Metienu attiecība pēc pirmā perioda – Somijai 11 : Latvijai 8.

Otrā perioda sākumā, spēles 24. minūtē Somijas jaunieši realizēja vairākumu – 3:1, jo tobrīd uz noraidīto soliņa atradās Māris Diļevka par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. Otros vārtus spēlē guva Somijas U-18 izlases uzbrucējs Teemu Pulkinens.

Divas reizes 2. periodā mūsējie spēlēja vairākumā, tomēr to realizēt nespēja. Savukārt spēles 35. minūtē Somijas komandas kapteinis palielināja pārsvaru 4:1. Pēc ceturto vārtu zaudējuma Artūrs Salija tika noraidīts par sitienu ar nūju, ko izmantoja pretinieki, panākot 5:1.

Tomēr 38. minūtē, spēlējot 3 pret 4, Latvijas jaunieši mazākumā guva otros vārtus – precīzs bija Māris Diļevka pēc Artūra Kuzmenkova piespēles. Diemžēl 7 sekundes līdz otrā perioda beigām somi atkal guva vārtus – 6:2. Metienu attiecība pēc otrā perioda izlīdzinājās – Somijai 19 : Latvijai 19.

Trešais periods iesākās ar savstarpējiem komandu asumiem, kam automātiski sekoja vairāki noraidījumi. Visu periodu mūsu jaunieši cienīgi turējās pretī somiem, tomēr trīs minūtes līdz spēles beigām Mihkalijs Teppo guva pēdējos vārtus šajā spēlē – 7:2.

Latvijas U-18 izlases spēļu grafiks pasaules čempionātā:

14.04.2010, Minskas Arēnā, 15.30      Latvija – Krievija

16.04.2010, Minskas Arēnā, 15.30      Latvija – Čehija

17.04.2010, Minskas Arēnā, 19.00      Slovākija – Latvija

1. maiņa: Kristers Freibergs (C), Edgars Siksna, Artūrs Kuzmenkovs, Kirils Tambijevs, Māris Diļevka; 2. maiņa: Ņikita Koļesņikovs, Kristaps Nīmanis, Raimonds Upenieks (A), Edgars Kļaviņš, Kristiāns Pelšs (A); 3. maiņa: Krišs Lipsbergs, Artūrs Salija, Dāvis Straupe, Zemgus Girgensons, Edgars Kurmis; 4. maiņa: Andrejs Smirnovs, Vladislavs Dudins, Artjoms Dašutins, Rinalds Rautenšilds, Juris Ziemiņš; vārtsargi: Kristers Gudļevskis, Vadims Miščuks.