Piektdiena, 29.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

„Avantis/Turība” ne bez grūtībām, tomēr izcīna vietu finalā

Gatis Kreceris, 30.04.2007. 00:10 | komentāri (1)

Latvijas Sieviešu Basketbola līgas izšķirošajā pusfināla spēlē „Avantis/Turība” basketbolistes savās mājās ar 64:51 pārspēja „RTU/Klondaika” vienību. Līdz ar to „Avantis/Turība” nodrošināja sev vietu finālā, kur būs jāmērojas spēkiem ar „TTT/Rīga” basketbolistēm.

Mača rezultātu pēc caurgājiena atklāja Dreimane, taču nākamajā uzbrukumā ar „trīnīti” viešņas vadībā izvirzīja Jākobsone 3:2. Turpinājumā ļoti veiksmīgi spēle vedās Avantis spēlētājām, kurām līdz ceturtdaļas vidum piederēja 8 punktu pārsvars 12:4. Pēc nospēlētām 6 minūtēm mājinieces savas pretspēlētājas sāka segt pa visu laukumu, kā rezultātā RTU komandai radās grūtības izveidot sakarīgus uzbrukumus. Ceturtdaļu ļoti pārliecinoši ar +15 punktiem uzvarēja Avantis meitenes 26:11. Jāatzīmē, ka RTU komandas labā pirmajās 10 minūtēs punktus guva tikai 2 spēlētājas Audere un Jākobsone.

Otrās ceturtdaļas sākumā Avantis turpināja pirmajā desmitminūtē iesākto un pakāpeniski palielināja savu pārsvaru līdz tas sasniedza 18 punktus, 32:14. Puslaika turpinājumā būtiski spēli aizsardzībā uzlaboja RTU komanda. Pateicoties Brīdiņas, Jākobsones un Rozītes veiksmīgajai spēlei uzbrukumā, viešņas pievilka līdz mīnus 8 punktiem. Tieši pēdējos 3 punktus puslaika pēdējā sekundē no tālās distances guva Jākobsone un rezultāts pēc aizvadītām 20 minūtēm bija 35:27 mājinieču labā.

Otrā puslaika pirmie 2 punkti ieskaitījās Elīnas Zīkes rēķinā, taču turpinājumā līdz ceturtdaļas vidum meistarīgāk laukumā darbojās RTU basketbolistes. Pēc Rozītes diviem punktiem no groza apakšas Avantis pārsvars bija vairs tikai 1 punkts 37:36. Ceturtdaļas atlikušajā laikā Eibeles un Dreimanes precizitāte no spēles Avantis komandai ļāva atgūt 10 punktu pārsvaru 48:38. Trešās desmitminūtes pēdējos punktus ar „trīnīti” guva Horelika, tādējādi mājiniecēm pirms izšķirošās ceturtdaļas piederēja 11 punktu pārsvars, 51:40.

Izšķirošajā desmitminūtē notikumus laukumā diktēja mājinieces, kuras savu pārsvaru lēnām palielināja. Pēc Zīkes diviem punktiem Avantis komanda atradās vadībā jau ar 17 punktiem, 60:43. Mača atlikušajā laikā RTU komanda rezultāta starpību spēja samazināt līdz 11 punktiem un tas arī bija viss, uz ko bija spējīgas viešņas. Spēles beigu rezultāts 64:51.

„Avantis/Turība” – „RTU/Klondaika” 64:51 (24:11, 11:16, 16:13, 13:11)

Avantis: Dreimane 22, Zīke 13, Eibele 9, Brumermane 6, Horelika 6, Vītola 5, Vorma 3.

RTU: Audere 17, Jākobsone 14, Rozīte 8, Brīdiņa 6 Bicāne 6.