Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

"SEB MTB maratona" posmā Vietalvā otrās uzvaras sezonā izcīna Kristofers Rācenājs un Lelde Tipāne

SEB MTB maratona Preses dienests, 02.08.2010. 12:34

Svētdien, 1.augustā "SEB MTB maratona" 2010.gada sezonas priekšpēdējā - 5.posmā Vietalvā, otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja Kristofers Rācenājs no „Rietumu-Delfin" komandas.

65 km garās distances finišā Rācenājs par 1 sekundi apsteidza Raivi Zīemeli (Trek-Philips), bet 3.vietu izcīnīja Ernests Benhens-Bēkens (Rīgas jaunatnes komanda), kurš uzvarētājam zaudēja 27 sekundes.

Līdera dzelteno krekliņu saglabāja Alans Orass („Rietumu-Delfin"), kurš finišēja 6.vietā, bet pagājušajā gada čempions – Kaspars Austa (Trek-Philips), veselības problēmu dēļ, izstājās pēc veiktiem 25 km. Rācenājs tikmēr nostiprinājies otrajā vietā kopvērtējumā.

Sieviešu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Lelde Tipāne („Rietumu-Delfin"), kura finišu "Mailēs" sasniedza 6 minūtes un 17 sekundes ātrāk nekā viņas tuvākā sekotāja Anda Savļenko (NN-sporta klubs), bet 3.vietu ieguva Jeļena Dovgaļuka (Veloclub).

Līdere kopvērtējumā joprojām ir Ivanda Eiduka („Rietumu-Delfin"). Absolūtā Latvijas MTB čempione vakar Vietalvā nestartēja, jo vēl atgūst veselību pēc kritiena "Transalp" tūrē. Savukārt Tipāne, savainojuma dēļ, bija spiesta izlaist iepriekšējo posmu Tukumā. Jācer, ka pēdējā posmā 26.septembrī Smiltenē abas komandas biedrenes atkal beidzot varēs startēt kopā.

„Fastum Tautas braucienā" 45 km distancē otro uzvaru sezonā uzvarēja Ivars Prokofjevs ("ZZK-Cēsis SEB"). 19 gadus vecais cēsinieks finišā par riteņa tiesu apsteidza pagājušā gada "Tautas klases" uzvarētāju un jauno šīs sezonas kopvērtējuma līderi Jāni Ozolu ("Xsports orbea"), bet trešais finišēja vēl viens "ZZK-Cēsis SEB" komandas pārstāvis – Kaspars Serģis.

Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Pēteris Janevics Vietalvas trasē piedzīvoja sāpīgu kritienu, sacesnības pabeidza, taču līdera sarkano krekliņu zaudēja.

Sievietēm "Tautas braucienā" ātrākā bija Ieva Uzuleņa ("VW-Valmiera"). Otro vietu izcīnīja Iveta Benhena-Bēkena ("Burusports Team"), bet 3.vietā – Kristīne Šulce-Grante. Sacensībās nepiedalījās pirmo četru posmu uzvarētāja - Dana Rožlapa, kura jau nodoršinājusi uzvaru sezonas kopvērtējumā.

SEB MTB velomaratona posms pirmo reizi tika rīkots Aizkraukes rajonā. Sacensību starts un finišs atradās Vietalvas pagasta sporta bāzē "Mailes", kur ziemā trenējas slēpotāji, bet kopš vakardienas apkārtnes ceļus labi iepazinuši arī riteņbraucēji.

Pavisam Vietalvas posms debijas reizē pulcēja 1732 dalībniekus, no tiem lielākā daļa – 1389, startēja "Fastum Tautas braucienā", bet 205 dalībnieki sacentās "AXA MTB maratonā" par UCI (Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība) reitinga punktiem.

„Lāsēna Bērnu braucienā" piedalījās 76 dalībnieki, bet vēl 62 riteņbraucēji veica „Mammadaba Veselības brauciena" distanci.

Sezonas pēdējais posms tradicionāli notiks Smiltenē, 26.septembrī.