Ceturtdiena, 18.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Laura, Jadviga;

Ozolnieki bez zaudējumiem, Ogrei pirmā uzvara

Māris Gorbunovs, 25.10.2010. 12:09

Nedēļas nogalē tika aizvadītas kārtējās virslīgas spēles. Četrās no piecām spēlēm uzvaru svinēja viesi. Ozolnieki-MONARCH ir vienīgā komanda čempionātā, kura cīnās bez zaudējumiem.

HS Rīga/LSPA savā laukumā uzņēma čempionāta jaunpienācējus Zemgale/JLSS. Spraigā cīņā, atspēlējot divu vārtu deficītu uzvaru svinēja Jelgavnieki. Spīdošu spēli aizvadīja Zemgales komandas uzbrucējs Henrijs Uzraugs, viņam hat-trick, pēdējo ripu jau raidot tukšajos vārtos. Pēc jelgavnieku galvenā trenera Ronalda Ozoliņa vārdiem, jelgavnieki spēlējuši tikai trešajā trešdaļā, kad tika gūti divi bezatbildes vārti, kad rezultatīvi metieni Tomaša Sauša un Henrija Uzrauga kontā, «Spēlējām tikai 3. periodu. Nebijām gatavu spēlei un galvenā problēma ir koncentrēšanās. Prieks, ka izdevās uzvarēt, taču jāturpina darbs - šādi atslābināties nedrīkst, pret jebkuru pretinieku mums jāspēlē ar pilnu koncentrēšanos un gribasspēku.»

Tajā pašā laikā, otrā Rīgas galā – Imantā (Volvo SC ledus hallē) HS Rīga/Prizma sacentās ar HK Ogre par pirmo uzvaru turnīrā. Pirmos vārtus guva laukuma saimnieki, kad uz noraidīto soliņa par spēli ar augstu paceltu nūju tika nosēdināts Renārs Namiķis. Perioda vidū rīdzinieki šo iespēju pārvērta vārtu guvumā - 1:0. Ogres hokejistu atbilde sekoja nākamās trešdaļas ievadā. Aizritot aptuveni piecām minūtēm, vairākumu jau realizēja ogrēnieši. Asistējot Ernestam Vernavam, izlīdzinājumu panāca Rolands Dietlavs - 1:1. Turpinājumā divus bezatbildes vārtus guva Ogres komandas kapteinis Sergejs Piskunovs un viesi svinēja savu pirmo uzvaru šajā sezonā.

Pagājušajā sestdienā, Liepājā viesojās Ozolnieki-MONARCH. Ozolnieku komanda šajā sezonā vēl nebija izjutusi zaudējumu garšu. Ātrākos vārtus šajā čempionātā guva MONARCH uzbrucējs Ēriks Bisenieks, pārspējot Liepājas vārtsargu Nauri Grīnvaldu jau piektajā sekundē. Pēc nospēlētājiem diviem periodiem tablo vēstīja draudzīgo 2:2. Pateicoties Māra Drelinga pūlēm Liepājas vārtsargs tika pārspēts trešo reizi. Liepājniekiem pat nepalīdzēja vārtsarga maiņa pret sesto laukuma spēlētāju, rezultātā 2:5. Ozolnieki izcīnīja septīto uzvaru septiņās spēlēs un pirmā vieta turnīra tabulā.

SMSCredit.lv Piņķos uzņēma DHK Latgale. Kā vēsta Latgales komandas mājas lapa, tad pirmo periodu aktīvāk iesāka mājinieki. Un jau 2-trajā minūtē rezultātu atklāja Jānis Pētersons (SMScredit.lv). 6-tajā minūtē Latgales vārti tika pārspēti vēlreiz. 2:0 Otrais periods iesākās ar acīmredzamu Daugavpils komandas pārsvaru. DHK Latgale komandas hokejisti izrādījās nevien precīzāki un ātrāki, bet arī korektāki. Pateicoties pareizai spēlei aizsardzībā, un aktīvām darbībām uzbrukumā, viesu komandai uzdevās trīsreiz pārspēt pretiniekus. 25-tajā minūtē Sandis Virkstenis (Latgale) guva pirmos vārtos, 37-tajā minūtē rezultātu izlīdzināja Vladislavs Balakuns (Latgale) un jau 39-tajā minūtē Sandis Virsktenis izvirzīja Latgali vadībā. Trešais periods viesiem izrādījās graujošs. SMScredit.lv spēlētāji Latgales vārtos spēja samest 4 ripas un ieguva pelnītu uzvaru ar rezultātu 6:3. Jāmin, ka SMSCredit.lv spēlētājs Jurijs Kļujevskis spēja gūt šajā spēlē hat-trick, un savus trešos guva jau tukšos vārtos.

Vienīgajā svētdienas spēlē Akadēmijas ledus hallē HS Rīga/LSPA bezcerīgi ar 0:7 piekāpās SMSCredit.lv. Šajā spēlē Romāns Ņikitins guva divus vārtus un rezultatīvāko spēlētāju sarakstā pakāpās uz trešo vietu 16 (7+9). SMSCredit.lv komanda pēc šīs uzvaras ar 20 punktiem turnīra tabulā atrodas otrajā vietā.

Nākamā Latvijas atklāta virslīgas hokeja čempionāta spēle ir paredzēta jau šo trešdien, 27. oktobrī, kad Latvijas Krājbankas ledus hallē Zemgale/JLSS uzņems Liepājas metalurgs2. Piektdien, 29. oktobrī virslīgā ir paredzētas trīs spēles: HK Ogre mājās spēlēs ar Liepājas metlurgs2, Volvo SC ledus hallē HS Rīga/Prizma lūkos izcīnīt savu pirmo uzvaru pār Elektrēnu komandu, Ozolniekos MONARCH uzņems HS Rīga/LSPA. Vienīgajā sestdienas spēlē HS Rīga/Prizma atkārtoti sacentīsies ar Lietuvas komandu.