Ceturtdiena, 25.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Līksma, Bārbala;

Juniori bullīšos pārspēj Somiju

Māris Gorbunovs, 12.11.2010. 09:06

Ceturtdien, 11. novembrī, mūsu U-20 hokeja izlase Sino Cup turnīrā aizvadīja trešo spēli. Spēles pamatlaiks beidzās neizšķirti 2:2. Pēcspēles metienos meistarīgāki izrādījās Latvijas hokejisti un svinēja otro uzvaru turnīrā. Trešdien otrajā spēlē šīs spēles pretinieki tikai ar 3:2 pārspēja laukuma saimniekus dāņus.

Tāpat kā pirmajā spēlē pret mājiniekiem dāņiem, vakar Latvijas komandas vārtus sargāja Jānis Kalniņš. Pirmais periods būtu beidzies ar bezvārtu neizšķirtu, tomēr divas sekundes līdz pārtraukumam, Somijas U-20 izlases uzbrucējs Mikaels Salmivirta atklāja rezultātu, 0:1. Pēc pārtraukuma mūsu komanda aktivizējās, kas vainagojās ar kapteiņa, Ronalda Ķēniņa vārtu guvumu, 1:1. Latvijas komanda otros vārtus guva spēlējot skaitliskajā vairākumā, kad pēc Māra Bičevska un Artūra Mickēviča piespēlēm, vārtus guva Elvijs Biezais, 2:1. Mūsu junioriem bija vēl izdevības gūt vārtus spēlējot skaitliskajā vairākumā, diemžēl tās netika realizētas. Trešo periodu Latvijas hokejisti iesāka ar vienu vārtu pārsvaru, spēlējot mazākumā somi tomēr spēja izlīdzināt rezultātu, precīzs bija Ville-Veikko. Pamatlaiks beidzās neizšķirti – 2:2. Arī piecu minūšu pagarinājumā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās un kārta nonāca līdz pēcspēles metieniem. Tikai pēc vairākiem mēģinājumiem abu komandu izpildījumā, bullīti iemeta Rolands Vīgners un Latvija svin otro uzvaru turnīrā.

Šodien Latvijas komanda aizvadīs pēdējo spēli turnīrā, kad mērosies spēkiem ar Austrijas junioriem. Spēles sākums 14:00.

Latvijas U-20 – Somijas U-20 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)
Salimivirta (Tepo) 19:58 (0:1), Ķēniņš (Diļevka, Porejs) 36:12 (1:1), Biezais (Bičevskis, Mickevičs, vair.) 36:12 (2:1), Ville-Veikko (Karjalainen, vair.) 52:30 (2:2), Vīgners 65:00 pēc sp.met. (3:2).
Vārtsargi: Kalniņš - Iilahti
Metieni: 24-24
Soda min: 14-28