Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Latvijas čempionu tituli ziemas triatlonā izcīnīti

Gundars Upenieks, 23.01.2011. 20:44

Šodien 23. janvārī Biķernieku kompleksajā sporta bāzē norisinājās Latvijas čempionāts ziemas triatlonā. Lieliskos laika apstākļos sev atbilstošās distancēs devās gan sportisti ar olimpisko spēļu pieredzi, gan četrgadīgi bērni, gan sportiski cilvēki, kas vēlējās pārbaudīt sevi, pierādīt savu varēšanu. Ziemas triatlonā iekļautie sporta veidi – skriešana, riteņbraukšana, slēpošana.
Latvijas čempionu tituli ziemas triatlonā izcīnīti

Latvijas triatlona federācijas prezidents Vilnis Priedītis: "Jau pirmie lielākie ziemas triatlona mači Latvijā gan pulcēja sabiedrībā labi zināmus sportistus, gan sportiskā intriga bija līdz pašam finišam, gan dalībnieku pulks un vecuma amplitūda bija itin plaša. Bez tam visi tie aktīvā dzīvesveida piekritēji, kas šo dienu bija nolēmuši pavadīt Biķernieku slēpošanas trasē, iepazinās ar jaunu sporta veidu, novērtēja to kā ļoti skatāmu, dinamisku un interesantu"

Sacensību sākumā starts tika dots pašiem mazākajiem sacensību dalībniekiem. Viņi sacentās duatlonā – skrēja un slēpoja. Bērnu sacensībām sekoja starts īsajā distancē, kurā sacentās juniori un seniori. Dalībnieki sacentās 3,4 km skriešanā, 7 km riteņbraukšanā un 7,1 km slēpošanā. Sacensības kulmināciju sasniedza, kad distancē devās ap simts garās distances dalībnieki, kuriem bija jāveic 5,1 km skriešana, 10,5 km riteņbraukšana un 9,3 km slēpošana. Šajā distancē par uzvaru cīnījās gan valsts spēcīgākie triatlonisti, gan citos sporta veidos labi zināmi sportisti, gan tie, kuri meklē jaunus izaicinājumu paši savai varēšanai. Absolūtajā vērtējumā vīriem ātrākais bija Oļegs Andrejevs no Daugavpils. Gandrīz 25 kilometrus garajā distancē tikai ap 40 sekundēm viņam zaudēja labi zināmais biatlonists Oļegs Maļuhins, no kura tikai 10 sekundes atpalika trešās vietas ieguvējs Juris Damškalns no Talsiem. Sieviešu cīņas bija ne mazāk spraigas. Pirmā biatloniste Līga Glāzere no Vecpiebalgas, otrā Inga Dauškane no Rīgas, trešā Inese Zvirgzdiņa no Pļavinām. Pilni sacensību rezultāti pieejami mājas lapā www.sportlat.lv

Labākajiem Latvijas čempionāta dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja pārstāvēt valsti Eiropas čempionātā ziemas triatlonā, kas risināsies no 2011. gada 18. līdz 20. martam Zviedrijas pilsētā Esterzundā.

Sacensības organizēja Latvijas triatlona federāciju sadarbībā ar SPORTLAT, tās bija iekļautas arī izturības sporta veidu seriālā Sportlat balva 2011.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV