Trešdiena, 24.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis;

Haralds Silovs labo Latvijas rekordu 500 m ātrslidošanā

Edvīns Silovs, 24.01.2011. 09:02

Latvijas šorttreka meistars Haralds Silovs, kurš janvāra vidū kļuva par 2011.gada Eiropas vicečempionu, atpūšas maz, jo jau pēc nepilnas nedēļas, 22. un 23.datumā, startēja 40.Pasaules ātrslidošanas čempionātā sprintā, tajā uzstādot jaunu valsts rekordu 500 metru distancē.

Pasaules klases ātrslidotāji abas dienas pulcējās turpat, kur pirms nedēļas sacentās Eiropas labākie šorttrekisti – Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā.

Mūsu sportists čempionātā piedalījās abās tā piedāvātajās disciplīnās – 500 un 1000 metru distancēs. Pirmajā sacensību dienā atlēts 500 m slidojumā ar laiku 37:10 sek. ierindojās 39.vietā, bet 1000 m uzrādīja 30.labāko rezultātu (1:12:00 min.) pasaulē.

Savukārt nākamajā dienā H.Silovs 500 m slidojumā bija 35.labākais ātrslidotājs. Viņa uzrādītais rezultāts – 36:76 – ir jauns Latvijas rekords. Tajā pašā dienā arī Austrālijas sportistam Danielam Greigam izdevās uzstādīt jaunu savas valsts rekordu (35:71).

Čempiona titulu vīriešu konkurencē jau ceturto reizi izcīnīja Korejas sportists Kyou-Hyuk Lee, bet starp sievietēm labākā bija kanādiete Kristīne Nesbita.