Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

„Liepājas Lauvas" piedzīvo zaudējumu „Barons" komandai

Mārtiņš Kozlovskis, 26.01.2011. 12:50

Otrdien, 25. janvārī, zaudējumu Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas mājas spēlē piedzīvoja „Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas pirmo reizi šajā sezonā atzina pašreizējo čempionu BK „Barons" pārākumu ar rezultātu 77:82.

Abām komandām šī bija trešā spēkošanās reize šajā sezonā. Pirmajās divās reizēs pārāki bija liepājnieki. Vispirms, oktobra beigās Liepājā „Lauvas" triumfēja mača galotnē ar rezultātu (92:90), taču pēc tam decembrī sekoja uzvara arī izbraukuma spēlē Rīgā (75:71).

Šoreiz spēle norisinājās Liepājā un ņemot vērā iepriekšējo spēļu rezultātus labākas izredzes uz uzvaru bija tieši „Lauvām". Taču jau no spēles sākuma viesi ieguva nelielu vadību, tādējādi liekot saprast kāds ir rīdzinieku mērķis Liepājā. Pēc pirmajām desmit minūtēm komandas šķīra četri punkti (13:17). Savukārt, lielajā pārtraukumā viesu pārsvars vairs bija tikai divi punkti – 38:40.

Trešajā ceturtdaļā „Barons" komanda vienu brīdi iekrāja pat 13 punktu pārsvaru, taču ar kopīgām pūlēm liepājniekiem izdevās to strauji samazināt. Gluži pretēji, pēdējās desmitminūtes vidū Raimonds Vaikulis ar tālmetienu izvirzīja jau vadībā tieši „Lauvas" (69:67).

Diemžēl pēdējās minūtēs nedaudz pārāki bija „Barons" spēlētāji, kuri pateicoties Derekam Viljamsam, Aigaram Vītolam un Agnim Čavaram spēja atgūt vadību un noturēt to līdz pat spēles beigu sirēnai. Galarezultātā smaga uzvara rīdziniekiem ar rezultātu 77:82.

Uzvarētājiem labākais ar 21 gūtajiem punktiem bija Dereks Viljams, bet 17 punkti vienam no Latvijas Nacionālās izlases spēlētājiem Aigaram Vītolam. Liepājas komandas rindās 17 punkti Raimonda Vaikuļa rēķinā, bet ar 15 punktiem izcēlās Eštons Mičels.

Nākošā spēle „Liepājas Lauvām" gaidāma jau piektdien, 28. janvārī, kad Jelgavā būs jāmērojas spēkiem ar vietējo BK „Zemgale". Savukārt, tuvākā mājas spēle tikai 9. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies Kurzemes kaimiņi BK „Ventspils". Interesanti, ka šo spēli tiešraidē translēs arī Latvijas Televīzijas (LTV7) kanāls un tās sākums pulksten 19:30.