Piektdiena, 29.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

''Lauvas 2'' revanšējas ''Ventspils Augstskolas'' basketbolistiem

Mārtiņš Kozlovskis, 07.04.2011. 11:43

Trešdien, 6. aprīlī, smagu uzvaru Latvijas basketbola līgas, 2. divīzijas otrajā ceturtdaļfināla spēlē Liepājā izcīnīja ''Liepājas Lauvas 2'' basketbolisti, kas ar rezultātu 72:70 reabilitējās „Ventspils Augstskola" komandai par piedzīvoto zaudējumu pirmajā spēlē Ventspilī.

Šī abām komandām bija otrā ceturtdaļfināla spēle. Pirmajā spēlē Ventspilī krietni vien pārāki bija mājinieki, kuri Liepājas basketbolistus pārspēja ļoti pārliecinoši – 48:83. Taču šoreiz spēle sākās no jauna, turklāt, tā norisinājās savu skatītāju klātbūtnē.

Maču veiksmīgāk iesāka ventspilnieki, izvirzoties vadībā ar rezultātu (2:10), taču turpinājumā spēle izlīdzinājās un viesiem nekur tālu aizbēgt neizdevās. Pēc pirmā puslaika ventspilnieku pārsvars bija tikai četri punkti (31:35), kas solīja interesantu mača turpinājumu.

Līdzīga spēkošanās turpinājās arī pēc lielā pārtraukuma un līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam vadībā turējās viesi. „Lauvas 2'' izrāviens (7:0) ļāva pārņemt vadību liepājniekiem, taču divas minūtes pirms spēles beigām pēc diviem precīziem Ventspils komandas tālmetieniem vadībā atradās jau viesi – 63:69.

Liepājnieki nepadevās un spēles pēdējā minūtē Roberts Stumbris ar tālmetienu panāca neizšķirtu (70:70). Divi neprecīzi soda metieni Ventspils komandai bija liktenīgi šajā mačā un pēdējā uzbrukumā Arnolds Helmanis nepilnu sekundi pirms spēles beigām ar metienu no groza apakšas izrāva uzvaru „Liepājas Lauvām 2" – 72:70.

Lieliska spēle uzvarētāju rindās jau pieminētajam Arnoldam Helmanim, kurš šajā vakarā guva 25 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Veiksmīga spēle arī Robertam Stumbrim, kurš guva 19 punktus. „Ventspils Augstskolas" komandas sastāvā labākais ar 20 punktiem bija Ervīns Jonāts, bet Kārļa Apsīša kontā 16 punkti.

Izšķirošā trešā spēle tiks aizvadīta jau ceturtdien, kad komandas tiksies Ventspilī. Šī mača uzvarētājs iekļūs pusfinālā, kur pretim stāsies BS „Ogre" un „Gulbenes Buki" pāra uzvarētājs. Mača sākums pulksten 19:30 un tai teksta tiešraidē būs iespējams sekot līdzi basket.lv mājas lapā.