Trešdiena, 31.Maijs 2023. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Pieteikties Vienības braucienam varēs 61 vietā Latvijā

Inga Bite, 03.08.2011. 12:23

Šogad ikvienai Latvijas pašvaldībai ir iespēja tikt pie sava 21.Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena goda kausa – to saņems viskuplāk pārstāvētā pašvaldība. Mudinot reģionu iedzīvotājus cīnīties par balvu un pieteikties Vienības braucienam, kas notiks 4.septembrī Siguldā, visā Latvijas teritorijā atklāts 61 jauns dalībnieku reģistrācijas punkts.
Pieteikties Vienības braucienam varēs 61 vietā Latvijā

Pirmo reizi Vienības brauciena vēsturē pieteikties Latvijā plašākajam riteņbraucēju pasākumam varēs visās 49 SEB bankas filiālēs un sešos „Veloserviss" veikalos visā Latvijā. Reģistrēties klātienē var arī Siguldas un Kuldīgas tūrisma informācijas centrā, veloveikalā „Eži" Cēsīs un Valmierā, Tukuma ledus hallē un Smiltenes sporta centrā. Tāpat interesenti var reģistrēties internetā www.velo.lv līdz 1.septembra plkst. 23.00.

„Vienības brauciens tā pirmsākumos bija nacionāla mēroga un patriotisma caurstrāvots notikums, kas pielīdzināms Dziesmu svētkiem. Tajā piedalījās visu novadu iedzīvotāji. Tāpēc mudinām ikvienu pagastu, pilsētu un novadu iedzīvināt pacilājošo tradīciju un pieteikt dalībniekus, lai uzturētu savu iedzīvotāju sportisko garu, vienotību un reizē cīnītos par goda kausu „Viskuplāk pārstāvētā pašvaldība". Ceram, ka reģistrācijas ērtība un operativitāte būs svarīgs faktors, lai vēl neizlēmušie teiktu „JĀ" interesantai un veselīgai nedēļas nogalei uz velosipēda," apgalvo velobrauciena organizators Igo Japiņš.

Pērn visaktīvākie bija Siguldas novada iedzīvotāji. Siguldas pašvaldība rādīja labu piemēru, visās distancēs pulcinot vairāk kā 100 dalībnieku un saņemot viskuplāk pārstāvētās pašvaldības balvu.

Šogad velobrauciens notiks 3 distancēs: Latvijas Olimpiskās komitejas Sporta brauciens 102 km, SEB MTB brauciens 47 km un Itera Tautas brauciens 37 km.

Vienības velobrauciena pirmsākumi meklējami Latvijas pirmās brīvvalsts trīsdesmitajos gados. Sacensības notika no 1936. līdz 1939. gadam un tika sauktas par Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienu. Nosaukumā tika ietverta dibināšanas dziļākā jēga – vienotība. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ar tiešu prezidenta Gunta Ulmaņa, Murjāņu Sporta ģimnāzijas trenera Ernesta Pūces un domubiedru iniciatīvu velobrauciens tika atjaunots 1995.gadā.

Kopš 1999.gada velobraucienu organizē „Igo Japiņa sporta aģentūra", pulcējot arvien vairāk dalībnieku no gada uz gadu. 2009.gadā braucienā piedalījās 3784 velomīļi, bet 2010.gadā – jau 4457 dalībnieki. Pašlaik nepārspēts ir palicis 1939.gadā sasniegtais rekords, kad no visiem Latvijas novadiem uz Rīgu devās 6090 velobraucēji.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV