Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Latvijā norisināsies divi Eiropas kausa izcīņas posmi snovbordkrosā

EasyGet.lv, 19.12.2011. 13:02

Nākamā gada 28. un 29. janvārī Cēsu tuvumā esošajā slēpošanas un atpūtas parkā „Ozolkalns" norisināsies jau divi Eiropas kausa posmi snovbordkrosā, informē Oskars Lakšēvics.
Latvijā norisināsies divi Eiropas kausa izcīņas posmi snovbordkrosā

Starptautiskā slēpošanas federācija (FIS) atzinīgi novērtējusi profesionalitāti, ar kādu šogad februārī tika noorganizēts Latvijas vēsturē pirmais Eiropas kausa posms snovbordkrosā. FIS īpaši uzsvēra sacensību rīkotāja augsto līmenī sacensību organizēšanā, kas arī kalpoja par pamatu 2012. gadā Latvijai piešķirt jau veselus divus posmus Eiropas kusa izcīņā snovbordkrosā.

„Manuprāt, fakts, ka Latvija ierindota līdzās tādām kalnu lielvalstīm ar senām slēpošanas tradīcijām kā Šveicei, Austrijai, Itālijai, Francijai, Norvēģijai u.c. jau ir milzīgs sasniegums. Savukārt veselu divu posmu piešķiršana liecina, ka FIS rēķinās ar mums kā līdzvērtīgiem partneriem un pilnībā uzticas mūsu profesionalitātei," uzsver viens no sacensību organizētājiem un Ozolkalna valdes priekšsēdētājs Ģirts Kaļķis. „Protams, ka šāda līmeņa sacensības nav iespējams organizēt, balstoties tikai uz iniciatīvu un fanātisku darbu, nepieciešami arī finanšu līdzekļi. Šī brīža aplēses liecina, ka sacensību rīkošana izmaksās vairāk nekā 40 000 latu, tādēļ šobrīd aktīvi strādājam arī pie atbalstītāju meklēšanas. Šī ir teicama reklāma valstij, kur nav lielu kalnu, kā arī privātajiem sponsoriem, jo parasti šāda līmeņa sacensības tiek plaši atspoguļotas starptautiskajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos. To pierādīja arī šī gada sākumā rīkotās sacensības."

Kā iepriekš norādīja FIS tehniskais delegāts, šveicietis Daniels Andenmattens, kurš bijis atbildīgs par Turīnas Olimispko spēļu trašu atbilstību, tad snovbordkrosa trase, kas tika uzcelta šī gada februāra sacensībām, bija ļoti augstā līmenī. Trase atbilda visām Eiropas kausa prasībām, labi iekļāvās dabiskajā vidē un reljefā, turklāt nobrauciens sasniedza gandrīz vienu minūti.

Lai sagatavotos pēc iespējas labāk gaidāmajām sacensībām, trases veidošanā piesaistīs profesionāļus. Arī šogad trases plānošanā un izveidē piedalīsies viens no lielākajiem Latvijas snovbordkrosa entuziastiem Andris Vasins. „Šāda līmeņa sacensības Baltijā ir iespējams sarīkot vienīgi Ozolkalnā, pateicoties pietiekami garajai trasei (500 metri) un prasmīgi izmantotajam dabīgajam reljefam," atzīst Ģ. Kaļķis.

Faktam, ka jau nākamgad Latvijā risināsies veseli divi Eiropas čempionāta posmi snovbordkrosā, liels nopelns ir Ozolkalnam, Latvijas Slēpošanas savienībai, Cēsu novada domei un daudziem citiem.

Eiropas kauss ir otrās spēcīgākās sacensības snovbordkrosā aiz Pasaules kausa. Tādejādi nākamgad janvāra beigās līdzīgi kā šogad februārī Cēsīs Ozolkalna trasē varēsim redzēt daudzus Eiropas vadošos snovbordkrosa pārstāvjus gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē, kā arī pašmāju snovbordkrosistus ar Tomu Vasinu, Mihaelu Turauski un Ināru Bīrmani priekšgalā.

Snovbordkross ir viena no snovborda disciplīnām, kas kopš 2006. gada ir iekļauta ziemas Olimpisko spēļu programmā. Uz starta vienlaicīgi stājas četri vai seši sportisti, kas cenšas pēc iespējas ātrāk izbraukt trasi, kas tiek veidota ar virāžām un dažādiem šķēršļiem. Ātruma nodrošināšanai tiek izmantota kalna nogāze un dažādi dabīgi vai mākslīgi būvēti trases elementi. Pārvarot šķēršļus, pieredzējuši sportisti, traucas no kalna ar ātrumu, kas var sasniegt pat 70-80 km/stundā, un lēcieni trasē var būt līdz pat 30 metrus tāli.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV