Svētdiena, 18.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Laura, Jadviga;

Šodien Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs finālturnīrs hokejistam Vasiļonokam

EasyGet.lv, 19.01.2012. 09:18

Trešdiena, 18 .janvāris, Latvijas sportistiem Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Insbrukā vairāk bija elpas ievilkšanas diena. Uz starta stājās vienīgi kalnu slēpotāja Agnese Āboltiņa, kuru milzu slaloma trases augšdaļā aizkavēts grieziena sākums pirms vieniem vārtiem izmeta no nākamajiem. Tagad Agnesei jāgatavojas savai iecienītākajai disciplīnai – slalomam, informē žurnāla Sports pārstāvis Dainis Caune.
Šodien Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs finālturnīrs hokejistam Vasiļonokam

Šodien, 19. janvārī, Pačerkofela milzu slaloms pārbaudīs Mika Edgara Zvejnieka meistarību. Savukārt distanču slēpotāji Zēfeldē sacentīsies sprintā, bet pašā vakarā Tiroles Ledus arēnā Augusts Valdis Vasiļonoks sāks izslēgšanas „spēles" astoņu finālistu individuālo prasmju turnīrā.

Trešdien sākās oficiālie treniņbraucieni bobslejā un skeletonā. Oskars Ķibermanis/Elvis Kamšs abos braucienos finišēja attiecīgi ar ceturto un trešo rezultātu. „Šodien puiši startā pat īpaši necentās, bet vienalga šajā nogrieznī viņiem bija otrais un pirmais rezultāts," komentēja treneris Valdis Obulders. „Īglsā labam startam ir sevišķa nozīme, jo trases sākums ir lēzens. Būtiska arī ieeja pirmajā virāžā. Puiši jūtas labi un ceturtdien brauksim ar citām, Sanda Prūša mums atsūtītām slidām."

Abos pirmajos treniņbraucienos labākie bija itāļi, bet, vērtējot viņu starta ieskrējienu, treneri šaubās, vai šie puiši spēs cīnīties par uzvaru, kad visi ieslēgs īstos apgriezienus. Labi izskatās iepriekš Eiropā neredzētie ASV puiši, ar lieliem ātrumiem spīd vācieši, noteikti vērā ņemami ir austrieši. Bet pagaidām tas vēl nav pat ģenerālmēģinājums. Bobslejisti par medaļām cīnīsies paši pēdējie – svētdien.

Skeletonists Dāvis Dreimanis savos treniņbraucienos finišēja vienpadsmitais un devītais, abos par kļūdu pirmajā virāžā samaksājot vismaz 0,5 sekundes. Arī viņš ceturtdienas treniņbraucienos dosies ar citām slidām.

„Viss norit pēc plāna," situāciju mūsu bobsleja un skeletona nometnē raksturoja Valdis Obulders.

Latviju Pasaules Jaunatnes I ziemas Olimpiskajās spēlēs pārstāv 16 jaunie sporta talanti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Mūsējie startē 7 sporta disciplīnās – ar divnieku ekipāžu bobslejā, vienu skeletonistu, pieciem kamaniņu braucējiem – diviem puišiem, vienu meiteni un vienu divnieku ekipāžu, kā arī ar trīs biatlonistiem – diviem puišiem un meiteni, bet distanču un kalnu slēpošanā uz starta līnijas stāsies viens puisis un viena meitene.

Latvija tiek pārstāvēta arī hokeja sacensībās, lai gan komandu turnīrā starp piecām šīs spēles lielvalstu komandām Latvijas nav. Tomēr Latviju dažādu individuālo hokeja spēles elementu izpildes konkursā pārstāv Augusts Valdis Vasiļonoks. Startam Insbrukā viņš kvalificējās Starptautiskās Hokeja federācijas rīkotajā konkursā.

Olimpiskās jaunatnes sacensības noslēgsies svētdien – 22.janvārī.

Lai nodrošinātu jauniešu startus Insbrukā, LOK apvieno valsts un LOK sponsoru līdzekļus. LOK ģenerālsponsori ir SIA „Latvijas Mobilais Telefons", VAS „Latvijas Valsts meži", LOK sponsori a/s „Swedbank", VAS „Latvijas Dzelzceļš" un a/s „Latvijas Gāze".

Sīkāk par Pasaules Jaunatnes I ziemas olimpiskajām spēlēm http://www.innsbruck2012.com/

Sīkāk par Latvijas Jaunatnes Olimpisko delegāciju http://www.latvijasolimpiade.lv/lv/?p=1064

Foto: Augusts Valdis Vasiļonoks kvalifikācijas turnīrā. Foto (c) Raitis Puriņš

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV