Piektdiena, 05.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Aurora, Austra;

"Kite Party 2012" ietvaros notiks pirmais oficiālais Latvijas čempionāts kaitbordā

EasyGet.lv, 24.07.2012. 11:22

„Kite Party 2012" ietvaros, 27. un 28. jūlijā, norisināsies pirmais oficiālais Latvijas čempionāts kaitbordā. Latvijas labākā kaitbordista tituls tiks piešķirts Course Race jeb kursa braukšanas disciplīnā.
"Kite Party 2012" ietvaros notiks pirmais oficiālais Latvijas čempionāts kaitbordā

Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Ansis Dāle atzīst: „Gan mūsu, gan Kite Party organizatoru mērķi un prioritātes saskanēja, lai kaitborda kursa braukšanas sacensībām Latvijā piešķirtu oficiālu Latvijas čempionāta statusu, īpaši ņemot vērā, ka šī disciplīna tiks iekļauta arī nākamo 2016. gada Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu programmā. Vēlam, lai pirmais oficiālais čempionāts kļūst par impulsu mūsu sportistiem gatavoties starptautiskiem un, iespējams, arī olimpiskiem startiem."

Course Race dalībnieki sacentīsies uz ātrumu un meistarību, veicot distanci starp bojām. Starts būs gan sieviešu, gan vīriešu klasēs, vecuma grupās līdz 18 g.v. un virs 19 g.v. Atsevišķi starti būs „race" un „twin-tip" dēļiem.

„Ziņa par kaitborda iekļaušanu Olimpisko spēļu disciplīnā bija cerēts, bet negaidīts pavērsiens un tikai apstiprina kaitborda milzīgo popularitāti pasaulē. Latvijas kaitbordam šis ir nozīmīgs pagrieziena punkts, jo daļai kaitbordistu šis sporta veids no entuziastu līmeņa pāraug profesionālajā. Latvijā ir lieliski apstākļi - 500 km pludmale un potenciāli kaitbordisti, tomēr, lai nopietni sacenstos pasaules līmenī, ir nepieciešams nopietns atbalsts no valsts un sponsoru puses," skaidro „Kite Party" organizators Larss Āboliņš.

Kopā „Kite Party" sacensības tiek organizētas četrās disciplīnās – arī Freestyle, Wave un SUP race. Plānots, ka uz tām ieradīsies arī tuvāko kaimiņvalstu kaitbordisti – Lietuvas, Igaunijas un arī Krievijas Federācijas sportisti.

Pirmdien, 23. jūlijā, pateicoties piemērotiem laika apstākļiem jau norisinājās pirmās "Kite Party" sacensības Wave jeb viļņu braukšanas disciplīnā. Tajās startēja 15 dalībnieki un disciplīnā godalgoto kaiteru vidū ir pilnībā pārstāvētas visas trīs Baltijas valstis – 1. vietu ieguvis Viktors Šeputa (LIT), 2. vieta – Aivars Kamms (EST), 3. vieta – Renārs Bīrmanis (LAT). Organizatori atzīst, ka bija izdevies vienkopus pulcēt lielu skaitu spēcīgu kaitbordistu, kas ļāva piedzīvot spraigu un interesantu cīņu visas dienas garumā.

Par Kite Party 2012

Lielākais kaitborda pasākums „Kite Party 2012" norisināsies no 26. līdz 29. jūlijam Ventspils sērfa pludmalē. Tā ietvaros astoto gadu notiek gan sacensības un kaitborda apmācības, gan koncerti un ballītes pludmalē, kurās tiek gaidīts ikviens. Reģistrēties „Kite Party 2012" sacensībām, semināriem un atpūtas pasākumiem, kā arī iegūt plašāku informāciju par pasākuma norisi ir iespējams mājas lapā www.kiteparty.lv, www.facebook.lv/kiteparty.lv un www.draugiem.lv/kiteparty.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV