Piektdiena, 05.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Aurora, Austra;

Noskaidrots pirmais Latvijas kaitborda čempions

EasyGet.lv, 29.07.2012. 19:17

Šīs nedēļas nogalē Ventspils sērfa pludmalē norisinājās Baltijas mērogā lielākais kaitborda pasākums „Kite Party 2012", kura ietvaros notika pirmais Latvijas atvērtais čempionāts kaitbordā. Par pirmo Latvijas čempionu kaitbordā kursa braukšanā kļuva Gatis Satiks (31), kurš ar kaitbordu nodarbojas 12 gadus.
Noskaidrots pirmais Latvijas kaitborda čempions

Šogad sportisti sacentās Wave, Course race un SUP race disciplīnās. Laika apstākļu - nepietiekami stipra vēja dēļ - šogad neizdevās realizēt Freestyle disciplīnu. Līdzīgi kā citus gadus, plašā pulkā sacensībās bija pārstāvēta Latvija un Lietuva, taču arī Krievijas Federācijas un Igaunijas sportistiem izdevās iegūt godalgotas vietas.

„Kite Party 2012" sacensību rezultāti:

Wave
Viktoras Šeputa (LT)
Aivar Kamm (EE)
Renārs Bīrmanis (LV)

Course race
Latvijas čempions kaitbordā: Gatis Satiks
Viktoras Šeputa (LT)
Alexey Okhotnikov (RU)
Domantas Jusionis (LT)
1. vieta sieviešu konkurencē: Elena Kalinina (RU)

SUP race
Vīrieši
Oskars Brīvkalns (LV)
Juris Vasioleks (LV)
Jānis Albertiņš (LV)
Sievietes:
Indra Eglīte (LV)
Dace Kurpniece (LV)
Liene Dupate (LV)

Kopumā „Kite Party 2012", kas notika 8. reizi, norisinājies veiksmīgi. Šis gads ir īpašs ar diviem nozīmīgiem faktiem - pirmo reizi izdevās noorganizēt Wave sacensības un Latvijas čempionātu kaitbordā.

„Kaibordam šogad piešķirtais Olimpisko spēļu disciplīnas statuss ieviesīs savas korekcijas pasaules un arī Latvijas kaitborda vidē, pārvēršot to no progresīva dzīvesstila piekritēju hobija par profesionālu sporta veidu. Lielais „Kite Party 2012" sacensībās reģistrējušos dalībnieku skaits un spēcīgā konkurence vieš cerības, ka mūsu valstī kaitbords pie noteikta atbalsta varētu attīstīties profesionālajā līmenī" , uzskata Kite Party organizators Larss Āboliņš.

Plašāka informācija par „Kite Party 2012" norisi pieejama mājas lapā www.kiteparty.lv, www.facebook.lv/kiteparty.lv un www.draugiem.lv/kiteparty.

Kaitbords (kiteboard – no angļu val. „pūķis+dēlis" (kite + board)) ir sporta veids, kurā cilvēks pa ūdeni pārvietojas uz kaitborda dēļa, par vilcējspēku izmantojot vēju, kas pūš pūķī kā burā.

Foto: Latvijas čempions kaitbordā Gatis Satiks. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV