Ceturtdiena, 25.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Līksma, Bārbala;

Latvijas juniori Liepājā uzvar trīskārtējo Eiropas čempioni Franciju

EasyGet.lv, 10.08.2012. 09:17

Latvijas junioru izlase ceturtdien, 9. augustā, Eiropas čempionāta spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā uzvarēja Francijas izlasi ar rezultātu 58:54, izcīnot pirmo uzvaru C grupā, informē Māris Noviks. Otrajā spēlē Bulgārija pagarinājumā negaidīti pārspēja Turciju ar 95:89. Nākamajās spēlēs Latvija tiksies ar Turciju (10. augustā plkst. 18:30) un Bulgāriju (11. augustā plkst. 18:30).

Francijas trenera Filipa Orī trenētās komandas jau agrāk piedzīvoja zaudējumus pret Latvijas junioriem. 2007. gadā Madridē francūži piekāpās Vara Krūmiņa trenētajai izlasei, bet 2010. gadā Viļņā atzina Ziedoņa Jansona un Daiņa Bertāna vadītās komandas pārākumu. Ceturtdien Francijas pāridarītāju sarakstu papildināja Gunta Endzela trenētā izlase.

Dāvis Geks otrajā puslaikā savāca 14 no 31 komandas punkta, ar četriem precīziem tālmetieniem izvirzot Latviju vadībā. Pēdējā minūtē nekļūdīgs soda metienos bija Elvis Endzels, bet Ivars Žvīgurs aizsardzībā ar bloku pielika punktu Francijas priekšpēdējam uzbrukumam. Latvija uzvarēja cīņā zem groziem 45-41, sasniedza labāku metienu precizitāti un izprovocēja astoņpadsmit pretinieku pārkāpumus.

Otrajā C grupas spēlē Turcija ceturtajā ceturtdaļā atspēlēja vienpadsmit punktu deficītu un pēdējā pamatlaika minūtē panāca neizšķirtu pret Bulgāriju 79:79. Pagarinājumā bulgāri precīzi uzbruka no distances, visā spēlē trāpīja 13 no 34 tālmetieniem un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 95:89.

D grupas atklāšanas spēlē 2010. un 2011. gada Eiropas kadetu čempione uzvarēja Poliju ar 86:74. Spēka uzbrucējs Dario Šaričs spēli beidza ar 29 punktiem, 7 izcīnītām bumbām zem groziem, 5 rezultatīvām piespēlēm, 3 pārtvertām bumbām, 2 bloķētiem metieniem un 3 izprovocētām piezīmēm.

Par otrās kārtas spēlēm

Trīs labākās C grupas komandas iekļūs nākamajā kārtā, kur no 13. - 15. augustam spēlēs pret D grupas (Polija, Horvātija, Slovēnija, Krievija) vadošo trio. F grupas spēles (C1, C2, C3, D1, D2, D3) sāksies plkst. 16:45, 19:00 un 21:15. Četras stiprākās komandas 17. - 19. augustā Viļņā turpinās cīņu par medaļām.

Dienas biļetes

Dienas biļetes maksā 2 latus. Pirmajā kārtā 9. - 11. augustā tās būs derīgas uz četrām spēlēm (sākums 14:00, 16:15, 18:30 un 20:45, izņēmums ir 9. augusts, kad notiks čempionāta atklāšana). Adrese: Brīvības iela 39, Liepāja. LOC basketbola zālē ir vietas 3000 skatītājiem.