Trešdiena, 07.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Dzirkstīte, Anta, Antonija;

Svinīgi noslēgušās Londonas olimpiskās spēles

www.olimpiade.lv, 13.08.2012. 09:43

Londonas olimpisko spēļu noslēgumā svētdien Olimpiskajā stadionā pulcējušies atlēti un skatītāji vēroja krāšņu koncertu, bet Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge atgādināja olimpiešiem par nākamo tikšanos pēc četriem gadiem Riodežaneiro.
Svinīgi noslēgušās Londonas olimpiskās spēles

Lielāko daļu slēgšanas pasākuma aizpildīja dažādu populāru britu mūziķu priekšnesumi, kas sekoja viens otram gandrīz nepārtraukti. Pēc muzikālās daļas Londonas mērs Boriss Džonsons ar SOK prezidenta Žaka Roges starpniecību nodeva Riodežaneiro mēram Eduardu Paešam olimpisko karogu. Vienlaicīgi priekšnesumos parādījās temperamentīgi Brazīlijas motīvi.

Londonas olimpisko spēļu rīcības komitejas vadītājs Sebastjans Ko vēlāk pateicās visiem olimpiādes norisē iesaistītajiem par viņu ieguldījumu lieliski izdevušos spēļu sarīkošanā. Organizatorus un skatītājus par viesmīlību uzteica Roge, paužot pārliecību, ka ne mazāk iedvesmojoša gaisotne Londonā valdīs arī vēlāk šogad paraolimpiskajās spēlēs. Londonas olimpiskās spēles Roge nosauca par laimīgām un diženām, rosinot visas pasaules atlētus 2016.gadā pulcēties Riodežaneiro, kad pirmoreiz cīņa par olimpiskajām medaļām risināsies Dienvidamerikā.

Londonas olimpiskajā stadionā izdziestot olimpiskajai ugunij, priekšnesumu virkni vainagoja vērienīga uguņošana.

Noslēguma ceremonijas sākumā visu valstu sportisti kopā iesoļoja stadionā, taču katrai valstij bija savs karognesējs. Latvijas karogu uzticēja nest tāllēcējai Inetai Radevičai. Pasākumā notika arī pēdējā apbalvošanas ceremonija, kurā medaļas pasniedza vīriešu maratona laureātiem. Zelta godalgu saņēma Ugandas skrējējs Stīvens Kiprotičs.

Kopš 27. jūlija notikušajās Londonas olimpiskajās spēlēs 10 000 sportistu no 204 valstīm un teritorijām sacentās 26 sporta veidos, sadalot 203 medaļu komplektus. Vislabāk veicās ASV delegācijai, kas izcīnīja 104 medaļas, tostarp 46 augstākā kaluma godalgas. Ar vismaz vienu čempionu titulu mājup no Londonas varēs atgriezties 54 valstu olimpieši, savukārt 85 valstu atlēti sacensībās kāpa uz olimpiskā goda pjedestāla. Londonā tika laboti 46 pasaules rekordi, bet sacensības klātienē redzēja vairāk nekā septiņi miljoni skatītāju.

Vairāk: http://olimpiade.lv/

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV