Ceturtdiena, 25.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Līksma, Bārbala;

Latvijas junioriem izšķirošā spēle par iekļūšanu Eiropas astoņniekā

EasyGet.lv, 15.08.2012. 09:33

Latvijas junioru valstsvienība (bilance 3-2) otrdien nespēja pretoties Eiropas čempionāta favorītei Horvātijai (5-0) un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 62:82. Pēc Krievijas uzvaras pār Bulgāriju ar 56:53 un Turcijas panākuma pret Slovēniju ar 88:85, cīņu par atlikušajām trīs ceļazīmēm uz ceturtdaļfināliem turpina piecas komandas, informē Māris Noviks. Trešdien plkst. 19:00 Latvija tiksies ar Slovēniju.

Horvātu fiziskais pārspēks izpaudās cīņā zem groziem, kurā sāncenši bija pārāki ar 44-26. Jakšas Vuliča trenētie puiši izcīnīja 11 atlēkušās bumbas uzbrukumā, savāca 17 otrās iespējas punktus un, ieguvuši brīvību perimetrā, realizēja 9 no 21 tālmetiena. Trešajā ceturtdaļā horvātu pārsvars sasniedza 28 punktus, bet pirms pēdējām desmit minūtēm bija 23 punkti. Noslēdzošajā ceturtdaļā komandas spēlēja ar rezervistiem. Horvātija izcīnīja pirmo vietu F grupā un piektdien Viļņā spēlēs pret E grupas ceturto labāko komandu.

Latvija, Krievija, Bulgārija, Turcija un Slovēnija turpina cīņu par trīs ceļazīmēm uz ceturtdaļfināliem. Lai iekļūtu astoņniekā, Latvijai jāuzvar Slovēniju, bet zaudējuma gadījumā jācer uz labvēlīgiem iznākumiem pārējās spēlēs. Ja piecas komandas finišēs ar bilanci 2-3, trīs līderes noteiks, salīdzinot iemesto un zaudēto punktu kopsummu savstarpējās spēlēs. Pirms Latvijas – Slovēnijas un Krievijas – Turcijas spēlēm koeficienti ir sekojoši: Krievija 1,0439; Bulgārija 1,0383; Latvija 1,0151; Turcija 0,9565; Slovēnija 0,9539.

Spēļu sākums plkst. 16:45, 19:00 un 21:15. Četras stiprākās komandas 17. - 19. augustā Viļņā turpinās cīņu par medaļām. E grupā spēlē Serbija, Spānija, Ukraina, Lietuva, Itālija un Grieķija.

Dienas biļetes maksā 2 latus. Adrese: Brīvības iela 39, Liepāja.