Piektdiena, 05.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Aurora, Austra;

Latvieši ar 600 kilometru garu skrējienu atkārtos „Baltijas ceļu"

EasyGet.lv, 23.08.2012. 14:41

No 24. līdz 26. augustam cauri Latvijai, pieminot pirms 23 gadiem Baltijas divu miljonu iedzīvotāju veidoto „Baltijas ceļu", notiks stafetes veida skrējiens, ko organizē Lietuvas Amatieru skrējēju asociācija un kurā no Viļņas līdz Tallinai piedalīsies arī 13 Latvijas pārstāvji.
Latvieši ar 600 kilometru garu skrējienu atkārtos „Baltijas ceļu"

Šī organizācija stafetes veida piemiņas skrējienus par godu „Baltijas ceļam" rīko jau kopš 1991. gada. Latvieši tajā sāka piedalīties dažus gadus vēlāk, un gandrīz nepārtraukti „Baltijas ceļā" ir Skrējēju kluba „Ozolnieki" pārstāvji, kuri arī katru gadu komplektē Latvijas komandu. Šogad tajā ir pārstāvji no Rīgas, Jelgavas, Ķekavas, Jūrmalas un Ogres novada.

Maršruts skrējienam ir nemainīgs – tas startēs 24. augustā pulksten 10 no Viļņas Katedrāles laukuma pēc Lietuvas prezidentes laba vēlējumiem un mācītāja dotās svētības skrējiena dalībniekiem. Visas dienas garumā skrējēji pa 5 līdz 10 kilometru gariem etapiem pieveiks Lietuvas posmu, vakarā apmetoties Pasvalē, kas atrodas netālu no Lietuvas-Latvijas robežas.

25. augustā dalībnieki skrējienu turpinās no sešiem rītā, abu valstu robežu šķērsojot ap pulksten 10. Ap 11.30 skrējēji sasniegs Bausku, bet ap pulksten 15 paredzēta ierašanās Rīgā un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, kur aicināti arī sagaidītāji. Ap pulksten 21 skrējiens sasniegs Salacgrīvu, kur plānota nakšņošana.

26. augustā skrējiena maršruts no Latvijas turpināsies Igaunijā, un galapunkta – Igaunijas Parlamenta ēkas - sasniegšana Tallinā plānota ap pulksten pusseptiņiem vakarā.

Kādā no skrējiena posmiem aicināts piedalīties ikviens interesents. Par to iepriekš jāsazinās ar Skrējēju kluba „Ozolnieki" vadītāju Juri Bērziņu (tālrunis - 26086671). 600 kilometru garā skrējiena dalībnieki arī būs pateicīgi par ikvienu sagaidīšanu un laba vēlējumiem. Latviešu dalību skrējienā „Baltijas ceļš" jau vairākus gadus atbalsta Ozolnieku novada pašvaldība un SIA „E-Lats".

Foto: Skrējiena starts Viļņā 2011. gadā. Foto no SK "Ozolnieki" arhīva

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV