Pirmdiena, 25.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Junora, Anšlavs;

Latvijas izlase gatava Eiropas Čempionātam orientēšanās ar slēpēm

EasyGet.lv, 30.01.2013. 11:05

No 12. līdz 17. februārīm Madonas apkārtnē notiks Eiropas Čempionāta orientēšanās ar slēpēm. Paralēli Eiropas Čempionātam pieaugušo konkurencē Madonā notiks arī Pasaules Junioru čempionāts, Eiropas Jauniešu čempionāts un Pasaules Veterānu čempionāts šajā sporta veidā, informē LOF preses dienests Jānis Tamužs.

Šī būs pirmā reize, kad Latvijā tiks rīkotas tik augsta līmeņa orientēšanās ar slēpēm sacensības kopš 2006.gada, kad Madonā tika uzņemts Pasaules Veterānu čempionāts un Pasaules Kausa izcīņas posms. Sacensības organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. LOF prezidents Pēteris Apinis nosauca šo par "vienu no ziemas svarīgākajiem sporta pasākumiem Latvijā".

Sacensības sāksies 12.februārī ar jaukto sprinta stafeti Eiropas Čempionāta ietvaros. 13.februārī sportisti sacentīsies vidējā distancē, nākamajā dienā, 14.februārī, sacensības notiks garajā distancē ar kopējo startu. 15.februārī būs atpūtas diena pirms 16.februārī paredzētajām sprinta sacensībām un, pēdējā čempionāta dienā, 17.februārī, medaļu sadales trīs etapu stafetēs.

Pieaugušo izlases līderis Andris Kivlenieks atklāja, ka lielākas izredzes saista ar īsajām distancēm - vidējo un sprintu, kā arī stafeti, bet uz starta nedosies jauktajā sprinta distancē. Edgars Bričonoks savukārt, cerības saista ar garo distanci un, līdzīgi kā Kivlenieks, nestartēs jauktajā sprinta stafetē, bet cer palīdzēt komandai "klasiskajā" stafetē čempionāta beigās.

Sportisti reāli vērtē savas iespējas konkurencē ar spēcīgajiem Skandināvijas un Krievijas sportistiem un izteicās, ka iekļūšana starp labākajiem 20 ir iespējama, bet tā ir pietiekami augsta latiņa, uz kuru tiekties. Jāpibilst, ka izlases līdera Andra Kivlenieka līdzšinējie labākie individuālie rezultāti ir 19.vieta PČ sprintā, 24.vieta EČ garajā distancē. Stafetē vīriešu trio pērn Ukrainā izcīnīja augsto 6.vietu Eiropas Čempionātā. Sportisti un it īpaši LOF prezidents, preses konferencē uzsvēra stafetes nozīmību un cerības, ka komandai pa spēkam būs uzrādīt arī augstvērtīgāku rezultātu.

Latvijas izlases lielas cerības saistās ar junioru un jauniešu vecuma grupās startējošajiem sportistiem, kuri iepriekšējos gados ir priecējuši ar labiem rezultātiem. Nauris Raize pērn PČ junioriem izcīnīja 6.vietu garajā distancē, Jānis Baunis jauniešu konkurencē savukārt bija 9. Stafetē junioru konkurencē pērn mūsu sportistiem arī 6.vieta. Sagaidāms, ka vairākas medaļas tiks izcīnītas veterānu vecuma grupās.

Fakts, ka šāda mēroga sacensības notiks Latvijā sportistiem dodot pārliecību par priekšrocībām, jo apvidus ap Madonu esot veiksmīgi izmēģināts agrāk un arī šogad sacensībās. Satraukums vēl nav piezadzies, un par priekšrocību ir uzskatāms tas, ka nav jāmēro tāls un nogurdinošs ceļš uz sacensību norises vietu, kā tas būs jādara Martā, kad Pasaules Čempionāts notiks Kazahstānā.

Vairāk informācijas par sacensībām var atrast mājaslapā www.esoc2013.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV