Svētdiena, 23.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Haralds, Almants;

MTB maratons startēs šonedēļ Ventspilī

Easyget.lv, 15.04.2013. 15:04

Pavasara lēnā „nākšana” nav un nebūs šķērslis īstiem kalnu divriteņu sacensību un braukšanas mīļotājiem – jau 21. aprīlī tiks dots starts Vivus.lv MTB maratonam, kas norisināsies Ventspilī, startējot un finišējot Piedzīvojuma parkā.

Kā vēsta sacensību organizatori, trase ir pilnībā gatava dalībnieku uzņemšanai. „Šogad esam nedaudz pamainījuši starta un finiša apli, lai dalībniekiem nebūtu uzreiz jāsamērcē kājas slapjajā pļavā, kā tas, diemžēl bija iepriekšējā gadā”, stāsta viens no sacensību organizatoriem Jānis Baltaisbrencis. Tomēr tas nenozīmējot, ka trasē nebūšot vietas, kur samērcēt kājas, jo kā jau īstam MTB pienākas, trase ies pa meža, zemes un dažāda seguma ceļiem, takām, kur var būt gan ūdens, gan dubļi. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šogad tiks noteikti ātrākie vīriešu un sieviešu klases braucēji – vīri sacentīsies par Vivus.lv dzelteno Līdera kreklu, savukārt ātrākās dāmas sacentīsies par „Zaļās Josta” zaļo Līderes kreklu, kas būs šīs sezonas jaunums.

Pirmais posms ir kā iesildošais posms pārējiem sacensību seriālu posmiem, jo nav tik tehniski sarežģīts, taču ir pietiekamu izturību prasošs, ja dabā ir vēlīns pavasaris un pļavas ir mitras. Par atalgojumu dalībnieku pūlēm būs pavasara baudīšana un braukšana ar skatu uz jūru, kas ir retums vēl kādā citā MTB maratonā.

Dalībnieki var izvēlēties, kurā distancē startēt: Vivus.lv MTB Maratona vai Latvijas Valsts Meži pusmaratonā, savukārt pašiem mazākajiem būs iespēja izbaudīt īstu sacensību garšu Superior bērnu braucienā, kur pie balvām tiks katrs mazais braucējs.

Arī šogad, līdzīgi kā citus gadus, organizatori rūpēsies, lai dalībnieki tiktu apbalvoti ar pienācīgām balvām un varētu atgūt spēkus pēc sacensībām ar Latvijā ražotiem produktiem. Dalībniekus ēdinās gaļas pārstrādes uzņēmums „Nākotne”, z/s „Garīši”, A/S „Balticovo” un „Latvijas Maiznieks”. Savukārt trasē enerģijas atgūšanai tiks piedāvāts „High5” enerģijas dzēriens.

Atgādinām, ka sacensību norise tiek plānota jau ierastajās un pārbaudītajās sacensību vietās:

  1. posms - 21.04.2013. Ventspils Piedzīvojumu parks
  2. posms - 26.05.2013. Ape, Apes mototrase
  3. posms -  30.06.2013. Talsi, Kamparkalns 
  4. posms -  28.07.2013. Smiltene, Tepera autotrase
  5. posms - 11.08.2013. Cēsis, Pilsētas stadions
  6. posms - 31.08.2013. Baldone, Riekstukalns – noslēgums un apbalvošanas ceremonija

Vivus.lv MTB maratoni atšķiras no citiem maratoniem ar tehniskākām, pārdomātākām un interesantākām trasēm, sacensību ģeogrāfijas ziņā tiks aptverta  visa Latvija - Ventspils, Ape, Talsi, Smiltene, Cēsis un Baldone.

Arī šogad katrs dalībnieks var izvēlēties sev pieņemamāko sacensību distanci:

  • Vivus.lv MTB Maratons (50 līdz 60 km)
  • Latvijas Valsts Meži MTB Pusmaratons (25 līdz 30 km)
  • Superior bērnu velobrauciens (200 līdz 1000 m).
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV