Sestdiena, 30.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Lolita, Vitolds;

Veikborda sezona sāksies Jelgavā

Easyget.lv, 23.05.2013. 12:44

Šovasar piecās Latvijas pilsētās notiks veikborda sacensības Backyard King of Wake 2013. Veikborda sacensību sezona tiks atklāta 25.maijā Jelgavā
Veikborda sezona sāksies Jelgavā

Katrā sacensību posmā piedalīsies labākie Latvijas veikbordisti, kā arī pārstāvji no citām valstīm, kas skatītājus priecēs ar spilgtiem un elpu aizraujošiem trikiem uz ūdens aiz laivas, informē Latvijas Veikborda savienības pārstāve Iluta Balode.

Pirmais sacensību posms Jelgava Wake Open 2013 norisināsies Jelgavas pilsētas svētku laikā jau 25.maijā pašā pilsētas centrā – Lielupes promenādē.

Sacensību norisi atraktīvā gaisotnē no plkst 11:00 – 17:00 skatītāji varēs vērot bez maksas visos sacensības posmos.
Pirmie veikborda entuziasti Latvijā parādījās 90.gados, kad arī tika organizētas pirmās sacensības. Ap 2004.-2005.gadu tika atvērti arī pirmie veikborda klubi Latvijā un tika uzsākts sistemātisks treniņu darbs ar bērniem un jauniešiem. No šī laika mēs varam runāt par spēcīgiem veikbordistiem tieši jauniešu grupā. Diemžēl ar neseno ekonomisko krīzi šī sporta veida attīstība Latvijā tika iebremzēta augsto treniņa izmaksu dēļ un it īpaši tas attiecās uz bērnu un jauniešu sportu.

Neskatoties uz šiem apstākļiem, latvieši veikborda pasaulē ir parādījuši cienījamus rezultātus. 2012.gadā Maija Kučinska ieguva 4.vietu junioru sieviešu grupā Eiropas un Āfrikas čempionātā un 2011.gadā - 3.vietu Pasaules čempionātā. Oskars Krūze, kurš pats aktīvi trenē jauno veikbordistu paaudzi, 2012.gadā veterānu grupā Eiropas un Āfrikas čempionātā izcīnīja 5.vietu. Latvijas komanda kopvērtējumā šajās sacensībās izcīnīja 12.vietu.

Skatītāji aicināti apmeklēt veikborda sacensību posmus:

25.maijs – Jelgavas pilsētas svētki, Lielupes promenāde
15.jūnijs – Spuņciems, Valteri, klubā - Wakeup academy
6.jūlijs – Jomas ielas svētki, Majoru piestātne, Jūrmala
3.augusts – Ventspils pilsētas svētki
17.augusts – Rīgas pilsētas svētki, Lucavsalas parks

Sacensības rīko Latvijas Veikborda savienība sadarbībā ar vietējām pašvaldībām.

Sacensību oficiālā mājas lapā: www.kingofwake.lv

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV