Pirmdiena, 25.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Junora, Anšlavs;

Ar grandiozu finālu Rīgā noslēdzās ZZ Čempionāts 2013

Easyget.lv, 03.06.2013. 11:03

Sestdien, 1. jūnijā, Arēnā Rīga notika Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāts 2013 lielais fināls, kurš pulcēja gandrīz 5000 dalībnieku.
Ar grandiozu finālu Rīgā noslēdzās ZZ Čempionāts 2013

Šogad čempionāta finālā piedalījās rekordliels klašu skaits – 180 klases no visas Latvijas. Pēc erudīcijas un spēka pārbaudījumu veikšanas 4. – 5. klašu grupā uzvaras laurus plūca Ogres sākumskolas 5. a klase, 6. – 8. klašu grupā – Rīgas 84. vidusskolas 8. c klase, savukārt 10. – 11. klašu grupā Valmieras Valsts Ģimnāzijas 10. a klase, informē ZZ Čempionāta sabiedrisko attiecību konsultante Kristiāna Tumena.

Līdz ar skolēnu fināla sacensībām pie Arēnas Rīga notika virkne citu aktivitāšu – uzstājās grupas PeR, Musiqq, DJ Toms Grēviņš, DJ Rudd un ZZ Alekss. Ikvienam bija iespēja izmēģināt prāta spējas zinātkāres centros - AHHAA, Zili Brīnumi un Z(in)oo, kā arī satikt Pasaules un Eiropas labākos robotu meistarus no Rīgas, vērot izcilāko snovbordistu trikus uz īsta sniega un Eiropas skrituļslidošanas čempiona Nila Jansona lēcienu pāri trīs automašīnām un daudz citas izklaidējošas aktivitātes. Savukārt pirms uzvarētāju paziņošanas tika pieteikts lielais dienas pārsteigums – Latvijā populārākā hip hop dziedātāja Gacho koncerts. Tūkstošiem jaunieši kopā ar enerģisko dziedātāju Gacho atzīmēja čempionāta noslēgumu kopīgi izpildot deju pie dziesmas Stampā grīdu.

„Katru gadu ZZ Čempionāts mums ir īpašs notikums, jo tas sniedz neatkārtojamu pozitīvo emociju lādiņu. Tomēr šis gads ir īpašs ar to vērienu līdz kādam čempionāts ir izaudzis, kļūstot par skolas noslēguma un vasaras brīvlaika ievada tradīciju. Reaģējot uz milzīgo dalībnieku atsaucību, šogad ievērojami palielinājām kopējo klašu skaitu, kas piedalījās gan pusfinālos, gan finālā. Savukārt fināla sacensības pie Arēnas Rīga izdevās izvērst par grandioziem svētkiem visas dienas garumā – skolēniem, to ģimenēm un ikvienam līdzjutējam – pulcējot tūkstošiem aktīvu cilvēku,” stāsta Zelta Zivtiņas zīmola vadītāja Laura Ozoliņa.

Šogad, sākot no marta, ZZ Čempionātā kopumā piedalījās 1982 klases, jeb aptuveni 60 000 skolēnu no visas Latvijas. Atbilstoši čempionāta vadmotīvam – Spēks un Prāts – skolēni sacentās, lai noskaidrotu, kura klase vislabāk spēj apvienot abus šos elementus – gan pildot radošos mājasdarbus, gan arī tiekoties kādā no pieciem pusfināliem visā Latvijā.
Kā norāda šī gada čempionu, Rīgas 84. Vidusskolas 8. c klases, audzinātāja Diāna Orbidāne, tad piedalīšanās ZZ Čempionātā palīdz jauniešiem izpausties gan ar saviem radošajiem, gan sportiskajiem talantiem, turklāt skolēni tādējādi arī apzinās komandas darba nozīmi: „Visas sacensības bija kā neaizmirstams piedzīvojums. Savukārt finālā valdīja patiesa svētku noskaņa - koncerti, īpaši jau Gacho deja, zinātnes centri un citas atrakcijas sniedza skolēniem neizsakāmu prieku un pozitīvu enerģijas lādiņu. Kad uzzinājām, ka esam ieguvuši pirmo vietu, emocijas bija neaprakstāmas un pats galvenais – gandarījums par kopīgo sasniegumu.“

ZZ Čempionāta 2013 uzvarētāji:

4. – 5. klašu grupa
1. vieta - Ogres sākumskolas 5. a klase
2. vieta - Bauskas sākumskolas 5. a klase
3. vieta - Mežciema pamatskolas 5. b klase

6. – 8. klašu grupa
1. vieta - Rīgas 84. vidusskolas 8. c klase
2. vieta - Rojas vidusskolas 8. b klase
3. vieta - Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klase

10. – 11. klašu grupa
1. vieta - Valmieras Valsts Ģimnāzijas 10. a klase
2. vieta - Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 11. b klase
3. vieta - Ilūkstes 1. vidusskolas 11. b klase

ZZ Čempionāta čempioni un pirmās vietas ieguvēji saņēma galveno balvu – CTM velosipēdus visai klasei, otro vietu ieguvēji turpmāk savā starpā varēs sazināties, izmantojot SAMSUNG mobilos viedtelefonus, savukārt trešo vietu ieguvēji dosies uz popmūzikas dīvas Lana Del Ray koncertu.

Zelta Zivtiņa sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis ZZ Čempionātu rīko jau septīto gadu.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV