Pirmdiena, 25.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Junora, Anšlavs;

Iedegs Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes lāpu

Easyget.lv, 11.06.2013. 11:07

Trešdien, 12. jūnijā, plkst. 12.00 Ventspils zilā karoga pludmalē pie Dienvida mola notiks svinīga Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes lāpas iedegšanas ceremonija. No pludmales lāpa uzsāks ceļu pa Ventspils pilsētas nozīmīgākajām vietām, informē Maija Lazdiņa.

Ventspils pludmalē svinīgajā lāpas iedegšanas ceremonijā piedalīsies un klātesošos uzrunās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Lāpas ceļu aizsāks LOK prezidents A. Vrubļevskis to aizdedzinot un nododot Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājam A. Lembergam, kurš tālāk lāpu nodos Ventspils sportistei Sabīnei Gošai (sporta vingrošana).

Ievērojot Olimpisko spēļu vēsturiskās tradīcijas, Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes lāpa tiks iedegta pirms atklāšanas un 12. jūnijā Olimpiādes lāpas ceļš vīsies garām krāšņajiem pilsētas objektiem – „Akmens govs”, ziedu skulptūra „Zivs”, Piejūras parks, Piedzīvojumu parks un 13. jūnijā Olimpiādes lāpa sasniegs Olimpiskā centra “Ventspils” stadionu. Lāpas nešanas ceļu klātesošie varēs vērot uz lielā ekrāna Olimpiskā centra “Ventspils” stadionā atklāšanas ceremonijā.

Ventspils pilsēta piedāvā plaša spektra izklaides un atpūtas iespējas, iepazīt pilsētas vēsturi, kā arī izbaudīt gan mierīgu, gan aktīvu atpūtu: „”Ūdens Piedzīvojumu parkā”, “Pludmales akvaparkā” un “Ventspils Piedzīvojuma parkā”, kur šogad uzstādītas jaunas atrakcijas – bampermašīnas ar 12 dažādu marku automašīnām, bamperlaivu atrakcijas ar 12 elektriskajām laivām, sintētiskā ledus slidotava u.c. atrakcijas. Ekstrēmāku piedzīvojumu tīkotājiem interesanta liksies jaunā tramplīnlaiva – ar braucienu brīvajā kritienā no deviņus metrus augstas estakādes. Savukārt, Piejūras parkā spēkus var izmēģināt pārvarot “Džungļu” un “Enkuru” takas. Tāpat ikviens var iepazīt Ventspils ievērojamākos tūrisma apskates objektus – “Livonijas ordeņa pili”, “Piejūras brīvdabas muzeju”, izbraukt ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” un mazbānīti, kā arī pastaigāties pa Ostas ielas promenādi, Vecpilsētu un Rātslaukumu.

Ventspils pilsēta ir ievērojama ar savu pilsētas naudu – ventiem. Ventspils pilsētas naudu var iegūt un iztērēt, apmeklējot Ventspils atpūtas un izklaides vietas. Vairāk ar piedāvātajām aktīvās izklaides un atpūtas vietām var iepazīties, apmeklējot Ventspils mājas lapu http://www.visitventspils.com/lv/ko-darit-ventspili/?page=1.

Sacensību starplaikos no 13. līdz 15. jūnijam Ventspils pilsēta viesiem un tūristiem piedāvā arī kultūras, aktīvās atpūtas un izklaides pasākumus: “Īrisu ziedu izstāde Dzirnavās” (Piejūras brīvdabas muzejs), “Ventspils pilsēta un novads vēstures ritumā zem dažādām varām” (Livonijas ordeņa pils), kultūras pasākumi – “Dziesmu svētku ielīgošana” (Livonijas ordeņa pils).

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde šovasar norisināsies no 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī. Jaunie sportisti sacentīsies 26 Olimpiskajos sporta veidos, kur 17 no tiem notiks Ventspilī, astoņi Liepājā, kā arī pa vienam Brocēnos, Jūrmalā un Ventspils novada Usmā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV