Sestdiena, 04.Februāris 2023. » Vārdadienas svin: Veronika, Daila;

Sākusies pieteikšanās Vislatvijas Vienības braucienam

Easyget.lv, 10.07.2013. 10:21

Šogad Vienības brauciens veltīts pasaules prestižākā velobrauciena Tour de France simtgadei.
Sākusies pieteikšanās Vislatvijas Vienības braucienam

Sākusies pieteikšanās lielākajam un tautiskākajam velonotikumam Baltijas valstīs – 23. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam -, kas 8. septembrī norisināsies Siguldā. Ikviens aktīvās atpūtas cienītājs aicināts pieteikties nozīmīgajam notikumam Velo.lv, informē Igo Japiņa sporta aģentūras pārstāvis Toms Markss.

Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens ir bijis viens no nozīmīgākajiem Latvijas sporta notikumiem starpkaru periodā un arī pēc neatkarības atjaunošanas. Velobrauciena ideja laika gaitā palikusi nemainīga - tautas kopības sajūtas un veselības stiprināšana, kā arī tīras vides uzturēšana. Pagājušajā gadā trīs dažādās distancēs pa Siguldas apkaimes ceļiem piedalījās teju 5000 dalībnieku.

Lai arī līdz šī gada Vienības velobraucienam vēl atlikuši divi mēneši, organizatori jau uzsākuši dalībnieku reģistrāciju. Plašāka informācija būs pieejama, kā arī reģistrēties būs iespējams organizatoru mājas lapā velo.lv līdz 4. septembrim.

Šogad Vienības brauciens norisināsies trīs dažādās distancēs - Sporta šosejas brauciens (100 km), Kalnu divriteņu brauciens (44 km) un Tautas brauciens (36 km). Pasākumā piedalīties aicināti visi interesenti, sākot no 12 gadu vecuma. Dalībnieki tiks vērtēti dažādās vecuma grupās - zēni, meitenes, jaunieši, juniori, sievietes, vīrieši un seniori.

Vienības velobrauciens šogad tiks veltīts pasaules prestižākā brauciena Tour de France simtgadei. Savulaik Tour de France startējuši arī latvieši – Romāns Vainšteins, Pjotrs Ugrjumovs, Arvis Piziks un Kaspars Ozers, bet šobrīd savu debiju Francijas tūrē piedzīvo smiltenietis Gatis Smukulis.

Vienības brauciena laikā ar īpašām pārsteiguma balvām tiks sumināti dalībnieki, kuri būs ģērbušies Tour de France vēsturiskajos tērpos. Tikmēr Latvenergo suminās enerģiskāko kalnā braucēju. Ar īpašiem kausiem tiks apbalvoti trīs nomināciju uzvarētāji - vienotākais uzņēmums, visvairāk pārstāvētā pašvaldība un kuplākā ģimene.

Braucienu organizē Igo Japiņa Sporta aģentūra. Lielākie pasākuma atbalstītāji un ilggadējie partneri – Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Itera Latvija, Latvenergo un Latvijas Olimpiskā komiteja.

Foto: Vislatvijas Vienības brauciens. Foto (c) velo.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV