Ceturtdiena, 28.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Nike Riga Run pulcē vairākus tūkstošus dalībnieku

Easyget.lv, 19.08.2013. 11:11

Svētdien, 18. augustā, Mežaparkā notika lielākais sporta labdarības pasākums Latvijā – "Nike Riga Run". Visas dienas garumā notika sacensības četros sporta veidos astoņās disciplīnās. Kopumā startam bija pieteikušies gandrīz 7000 sportotāju.

"Nike Riga Run" 10 kilometru skrējiens vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts šosejā. Šajā gadā uz starta minētajā distancē stājās visi šī brīža LR Čempionāta skriešanā elites pārstāvji, to skaitā Dmitrijs Jurkevičs, Renārs Roze, Dace Lina un Anita Kažemāka. Kopā ar elites sportistiem uz starta izgāja skrējēji un nūjotāji, kuriem šajā gadā bija pievienojušies arī jaunās Nike Riga Run disciplīnas – iešanas - dalībnieki. Neilgi pirms 10 kilometru skriešanas un nūjošanas starta savu distanci veica arī “Mazās sirsniņas” – labdarības projektā iesaistītie bērni ar savām ģimenēm, kurām ar “Nike Riga Run” starpniecību tiek sniegta palīdzība. Katrai „Mazo sirsniņu” ģimenei Tallink dāvāja iespēju doties jūras ceļojumā, tādējādi uzsverot atbalstu, ko katrs no pasākuma sadarbības partneriem vēlas sniegt projektā pieteiktajiem bērniem.

Dmitrijs Jurkevičs, 10 km skriešanas disciplīnas uzvarētājs: “No visām sacensībām, kurās regulāri piedalos, Nike Riga Run viennozīmīgi varu nosaukt par pozitīvākajām - atmosfēra šeit ar katru gadu kļūst aizvien pacilājošāka. Lai arī trasē vienīgās domas, kas nodarbina prātu ir par to, kā ātrāk sasniegt finišu, arī man kā sportistam labdarības faktors kā konkrēto sacensību stūrkamens kalpo par papildus motivatoru – gan piedalīties un palīdzēt skrienot, gan, protams, uzvarēt.”

Par 10 km skriešanas disciplīnas uzvarētāju jau otro gadu pēc kārtas kļuva Dmitrijs Jurkevičs (0:31:30.30), kuram sīvā cīņa līdz pat sacensību 9.km sekoja otrās vietas ieguvējs Renārs Roze (0:31:58.92). Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena šogad vīriešu konkurencē kāpa Dmitrijs Serjogins, kurš no uzvarētāja atpalika par nepilnu minūti (0:32:22.55). Sieviešu konkurencē pēc četriem gadiem, kas pavadīti, piedaloties Nike Riga Run, uzvaras laurus beidzot plūca olimpiete Dace Lina (0:36:45.00). Sportiste atzina, ka gandarījums par sasniegto ir liels, vēl jo vairāk tāpēc, ka visa pasākumā saziedotā nauda tiek novirzīta bērnu rehabilitācijai. Otrajā vietā sieviešu konkurencē ierindojās 2012.gada Latvijas čempione maratonā Anita Kažemāka (0:37:10.02), savukārt trešā – Diāna Jakubjaņeca no Sporta kluba „Metroons” (0:37:38.91).

Sīva cīņa par uzvarētāju titulu izvērtās 4x2,5 kilometru "Swedbank" stafetē, kurā „Metroons/Nike Riga Run” komanda līdzīgi kā 2012.gadā izcīnīja pirmo vietu (0:29:57.78). Otrā finišēja “Sportlat 1” komanda (0:31:23.28), bet trešā – komanda “Nike Riga Run” (0:31:30.44). Skolu konkurencē 7.-9. klašu grupā – Aizputes vidusskolas komanda „Spalvainie nerātneļi”, bet 10.-12. klašu ieskaitē – Āgenskalna valsts ģimnāzijas komanda „Furgoni”. Sportiskākās skolas titulu 7.-9. klašu grupā izcīnīja Jaunpiebalgas vidusskola un 10.-12. klašu ieskaitē ieguva – Jelgavas Valsts ģimnāzija.

Sacensību programma tika atklāta jau agri no rīta, kad plkst. 9:30 tika dots starts 10 km rollerslēpošanas distancei. Par dienas pirmo uzvarētāju kļuva dalībnieks no Jaunpiebalgas – Daumants Lūsa (0:19:30.26). Otrā vietā komandas „Sport2000” pārstāvis Edgars Piksons (0:19:30.41). Trešo vietu uz goda pjedestāla aizņēma Andris Robalds no Talsiem (0:21:27.21). Dāmu konkurencē lielisku rezultātu un pelnītu pirmo vietu izcīnīja Anda Muižniece (0:22:48.99), kura par 3 minūtēm atpalika no vīriešu ieskaites uzvarētāja. Otrajā vietā ierindojās Laima Klauža no Carnikavas Sporta centra (0:23:27.26), bet trešā – Laura-Elizabete Kvāle (0:24:51.53).

Visātrāk distanci veica skrituļslidotāji, kuriem šis bija jau otrais gads, kad "Nike Riga Run" sacensības vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts skrituļslidošanā. Par uzvarētāju vīriešu ieskaitē kļuva Roberts Pundurs (0:17:37.35), savukārt Laima Kaufiņa jau ceturto gadu pēc kārtas kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena sieviešu konkurencē (0:17:47.18). Tikmēr vīriešu konkurencē pārējās divās vietās ierindojās Lauris Bitenieks (0:17:40.28) un Reinis Znotiņš (0:18:02.13), bet sievietēm – Arta Irbe (0:20:33.63) un Antra Zemīte (0:21:30.72).

Arī paši mazākie pasākuma apmeklētaji neiztika bez sacensību gara, aizvadot "Tallink" skriešanas un skrituļslidošanas mini-sacensības. Finišā mazos censoņus sagaidīja „Danssukker” talismans Cukuriņš. Savukārt no Rimi kopumā mazie sportisti saņēma vairāk nekā divus tūkstošus enerģijas batoniņu.

“Nike Riga Run” pasākumu, pēc provizoriskām aplēsēm, kopumā apmeklēja aptuveni 15 000 cilvēku. Vērtējot pasākuma ideju un atmosfēru, tā dalībnieki pauda gandarījumu un prieku par iespēju apvienot sportošanu un labdarību. Vairums no viņiem apliecināja savu gatavību piedalīties "Nike Riga Run" arī 2014.gadā, kad pasākumam apritēs 5 gadi.