Svētdiena, 24.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Krišs, Eglons, Ksenija;

Burātājs Jānis Preiss centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli

Easyget.lv, 23.08.2013. 12:35

Godalgotais latviešu burātājs Jānis Preiss ar vējdēli centīsies veikt distanci no Liepājas līdz Zviedrijai Gotlandei. Šis būs trešais Jāņa mēģinājums pieveikt bargo Baltijas jūru, kas iepriekš jau divas reizes izjaukusi sportista sapni.
Burātājs Jānis Preiss centīsies šķērsot Baltijas jūru ar vējdēli

Nozīmīgais brauciens, kurā Preiss nolēmis veikt 180 kilometru posmu no Liepājas līdz Slites pilsētai Zviedrijā, notiks no 2. – 9. septembrim, konkrētu dienu izvēloties pēc laika apstākļu atbilstības. 

„Jau divas reizes Baltijas jūra nav vēlējusies man ļaut piepildīt šo sapni, taču tas ir tikai vairojis un nostiprinājis manu apņēmību. Tagad esmu gudrāks un ar lielaku pieredzi. Šoreiz pastiprināti pievērsīsim uzmanību prognozētajiem laika apstākļiem, lai neietu iepriekšējo mēģinājumu pēdās, kad uz to nedaudz pievērām acis,” sacīja apņēmības pilnais sportists.

Šī būs garākā distance, ko Preiss jebkad ir mēģinājis veikt atklātā jūrā. Ņemot vērā viļņus, kas vējdēli nedaudz novirzīs no kursa, tiek rēķināts, ka J. Preisam kopā būs jāveic aptuveni 200 kilometru distance.
"Šī ir virsotne, ko Jānis cenšas sasniegt jau vairākus gadus. Ne tikai sev, bet visai Latvijai, jo tas ir notikums, kas iedvesmo darīt vairāk, tiekties pēc aizvien jauniem izaicinājumiem. Mēs redzam, cik daudz tas viņam nozīmē. Vēlot veiksmi un izturību, mēs sniedzam Jānim atbalstu, lai nospraustā virsotne tiktu sasniegta,” uzsver Roberts Ēķis, zīmola "Everest" pārstāvis.

Nesenāko no mēģinājumiem Jānis izpildīja 2010. gada augustā, kad izdevās pieveikt 2/3 no iecerētās distances. Toreiz vējam pastiprinoties līdz 25 m/s un viļņiem sasniedzot 5 metru augstumu, laika apstākļi kļuva bīstami dzīvībai un vairs nebija piemēroti atlikušās distances veikšanai.

28. augustā pl. 11:00, Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa iela 4, 2a-201 tiek rīkota preses konference, kurā Jānis Presiss plašāk stāstīs par plānoto braucienu, savu apņemšanos un motivāciju. Preses konferencē, protams, paradzēta arī jautājumu un atbilžu sesija.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV