Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Pārceltas Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sacensības

Easyget.lv, 06.01.2014. 15:39

Ziemai neraksturīgo meteoroloģisko laika apstākļu dēļ Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde šogad nenotiks, un sacensības tiek pārceltas uz 2015.gada februāri, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Olimpiādes sacensības šajā gadā bija plānotas 7. un 8. februārī Ērgļos.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz to, ka Latvijā ir sala un sniega trūkums, tāpēc ziemas sporta sacensību rīkošana nav iespējama. Latvijā salu sola tikai janvāra otrajā pusē, taču pirmo pastāvīgo sniegu tikai februārī. „Sagatavot biatlona, distanču un kalnu slēpošanas trases, kā arī slidošanas un hokeja laukumus Ērgļos tik īsā laikā nav iespējams. Tāpat jāņem vērā, ka lielākā daļa no dalībniekiem, kas bija plānojuši piedalīties sacensībās, treniņprocesu šajā sezonā nav aizvadījuši pietiekamā apjomā,” skaidro LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Nākamā Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir plānota 2015.gada 5. un 6. februārī.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, arī ziemas sporta veidos. Tās notika, balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām. Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, Olimpiskās lāpas aizdegšanu un Olimpiskā karoga pacelšanu.

2002.gadā Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes Olimpiādi vasaras un ziemas sporta veidos.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV