Sestdiena, 08.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Aina, Anete;

Ar Eiropas dubultposmu startē Latvijas autorallija čempionāts

Easyget.lv, 31.01.2014. 09:41

Līdz ar Eiropas rallija čempionāta Latvijas posmu „Rally Liepāja 2014” startē arī Latvijas autorallija čempionāts. Nedēļas nogalē Kurzemes pusē tiks izspēlēti uzreiz divu posmu kopvērtējuma punkti – katra sacensību pilnā diena būs kā atsevišķs nacionālā seriāla ieskaites posms.
Ar Eiropas dubultposmu startē Latvijas autorallija čempionāts

Latvijas čempionāts šogad piedzīvojis ievērojamas pārmaiņas automašīnu klašu sadalījumā. Par Latvijas čempioniem 2014. gadā kļūs trīs automašīnu grupu dalībnieki – R5, N4 un R2. Savukārt Latvijas rallija kausa izcīņa notiks 2WD automašīnu grupai, kā arī Junioru ieskaitē. Katrā automašīnu grupā iekļautas vairākas auto klases. Izņemot N4, kas ir tā pati tradicionālā FIA N4 klase, kuru pazīstam jau vairākas sezonas – šajā ieskaitē allaž spēkojušies tikai vienas klases auto.

Pirmajiem posmiem R5 grupā zīmīgākie pieteikumi ir Latvijas pārstāvis Eiropas čempionātā Vasīlijs Grjazins, kā arī latviešu ekipāžas Elviss Hermanis/Gatis Veilands, Rolands Mēnesis/Jānis Lagzdiņš un Rolands Jaunzems/Oskars Kaņeps-Kalniņš. Intriģējoši, ka uz šo klasi pārcēlušies divi igauņu piloti Timmu Korge un Rauls Jētss, kuri pērn ilgstoši pretendēja uz Latvijas čempiona titulu N4 klasē.

N4 klase, kā minēts, ir tā pati sen zināmā un Latvijas čempionātā allaž prestižā FIA ieskaite. Klase pēdējos gados zaudējusi vairākas Latvijas sportistu spēcīgākās ekipāžas, tajā skaitā pērnā gada čempionus Aivi Egli/Andi Daugu. Taču šogad veidojas interesants duelis, jo, vismaz pirmajos posmos favorītam Jānim Vorobjovam ar stūrmani Andri Mālnieku izaicinājumu met līdzšinējais bijušās A Plus grupas čempions Mārtiņš Svilis, duetā ar stūrmani Ivo Pūķi. Lai gan Svilim/Pūķim vajadzēs laiku, lai pierastu pie N4 pilotēšanas specifikas, sezonas gaitā, ja iesāktā cīņa turpināsies, čempionāts var izrādīties aizraujošs. Pirmajos posmos Vorobjovam, kurš uzskatāms par klases favorītu, būs arī jāuzmana igauņa Sīma Plangi sniegums.

No N4 klases pērnā gada top-6 ekipāžām pirmajos posmos uz starta šajā ieskaitē būs tikai Vorobjovs un krievu pilots Aleksejs Mersijanovs, kas nozīmē, ka šogad būs pāris jaunas medaļnieku ekipāžas.

R2 grupa ir vienas ass piedziņas automašīnu pulks, kurā apvienotas R un N grupas automašīnas ar motoru darba tilpumu līdz 2000 kub. cm. Ja pērn šī grupa cīnījās par dalībnieku kvorumu, un toni diktēja tobrīd zem OKartes Autosporta Akadēmijas vārda braukušās ekipāžas, tad pirmajiem posmiem Latvijas čempionāta ieskaitē pieteikušās 11 ekipāžas. Deviņas no tām – sportisti ar Latvijas karodziņiem uz automašīnām. Favorīti – LMT Autosporta Akadēmijas braucēji, pērnie čempioni Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, kā arī Kristaps Feldmanis, kurš čempionātu uzsāks ar stūrmani Andri Velmi. Abas vienības uzrādīja labu ātrumu aizvadītajā rallijā Lietuvā. Taču nopietnu pretestību izrādīs gan Nauris Bruņinieks/Edgars Grīns, gan Emīls Blūms/Reinis Vilsons, gan, iespējams, šajā grupā šogad nonākušie Edgars Balodis/Inese Akmentiņa un Oskars Laivenieks/Agnis Segliņš. Pēdējās divas vienības iepriekš spēkojās 2WD grupas ieskaitē. Uz maksimāli lielu punktu skaitu pretendēs arī Gunta Lielkāja/Viļņa Miķelsona un Ulda Lepiksona/Modra Volksona ekipāžas. R2 grupa šogad var izrādīties vēl aizraujošāka nekā pērn.

2WD grupas jauno formātu pašlaik gatavas izmantot tikai divas ekipāžas, taču sezonas gaitā sportistu skaits noteikti palielināsies. Pašlaik startam gatavojas Ērika Ozoliņa/Kaspara Zuģicka ekipāža, kurai paredzēts spēkoties ar igauņiem Karlu Martinu Volveru/Margusu Joerandu.

Latvijas autorallija čempionātā šogad paredzēti astoņi posmi. Divām Liepājas sacīkstēm sekos vēl viens ziemas rallijs – februāra otrajā pusē rallijs „Sarma 2014”. Vasarā trīs posmi Latvijas teritorijā – ralliji „Talsi 2014”, „Kurzeme 2014” un „Latvija 2014”, kurus atšķaidīs divas vizītes uz kaimiņvalstīm – Viru rallijs Igaunijā un 300 ezeru rallijs Lietuvā.

Nedēļas nogales „Rally Liepāja 2014” sacīkstē skati tiks pievērsti Eiropas čempionāta grandiem un to cīņām. Taču šā gada Latvijas čempionāta starts sarūpē ne mazums sportiskās intrigas.

Informācija par Latvijas autorallija čempionātu sezonas gaitā – www.autorally.lv un www.laf.lv.

Foto: Jāņa Vorobjova ekipāža. Foto (c) Dace Janova, www.4rati.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV