Piektdiena, 29.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Latviešu debija Eiropas līgas pirmajā spēlē noslēdzās ar zaudējumu

Gatis Kreceris, 26.05.2007. 23:00 | komentāri (7)

Eiropas Līgas pirmajā spēlē (Vidzemes Olimpiskajā centrā) zaudējumu ar 1:3 (20:25, 25:22, 26:28, 17:25) pret Slovākiju piedzīvoja Latvijas vīriešu volejbola izlase. Mūsu komandā par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Ansis Medenis.

Mača sākums mūsu valstsvienībai padevās visai neveiksmīgs. Latvijas izlase nokļuva zaudētājos ar 2:7. Pie tehniskā pārtraukuma dubults pārsvars 8:4 piederēja Slovākijas volejbolistiem. Seta turpinājumā mūsu komanda būtiski uzlaboja spēli gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kā rezultātā „letiņi” panāca neizšķirtu 12:12, 13:13, 14:14,15:15. Pie otrā tehniskā pārtraukuma ar minimālu pārsvaru 16:15 vadībā atradās Slovāki. Seta otrajā pusē savus uzbrukumus veiksmīgāk izspēlēja viesi. Latvijas izlase nokļuva iedzinēju lomā ar 6 punktiem 17:23, bet sets beidzās ar rezultātu 25:20.

Otro setu Latvijas izlase iesāka ļoti apņēmīgi, izvirzoties vadībā ar 3:1. Līdz tehniskajam pārtraukumam mūsu komanda vēl vairāk palielināja savu pārsvaru. Rezultāts pie tehniskā pārtraukuma bija 8:4. Mūsu komandas veiksmīgā spēle atdzīvināja arī sanākušos skatītājus Vidzemes Olimpiskajā centrā. Līdz otrajam tehniskajam pārtraukumam Latvijas izlase savus pretiniekus turēja 3-5 punktu attālumā. Rezultāts pirms otrā tehniskā pārtraukuma bija 16:11. Turpinājumā veiksmīgāk sāka spēlēt viesi, kuri pakāpeniski sadeldēja mūsu komandas iekrāto pārsvaru, pievelkot līdz mīnus 2, 17:15, 20:18, 21:19. Seta galotnē meistarīgāk nospēlēja mūsu komanda, kura izcīnīja uzvaru ar 25:22. Rezultāts pa setiem neizšķirts, 1:1.

Trešā seta sākumā cīņa izvērtās ļoti līdzīga. Līdz tehniskajam pārtraukumam 7 reizes tika fiksēts neizšķirts rezultāts. Seta vidusdaļā jau labāk spēle vedās mūsu komandai, kura pirms otrā tehniskā pārtraukuma bija iekrājusi 4 punktu pārsvaru, 16:12. Turpinājumā viesi pievilka un panāca neizšķirtu 21:21, 22:22, 23:23, 24:24, 25:25, 26:26. Seta pēdējos 2 punktus guva Slovāki, kuri trešajā setā izcīnīja uzvaru ar 28:26.

Ceturto setu neveiksmīgi iesāka mūsu valstsvienība un pie rezultāta 2:6 pus minūtes pārtraukumu spiests pieprasīt bija Raimonds Vilde. Seta vidusdaļā nekas būtiski nemainījās, Slovāki pārliecinoši kontrolēja spēlēs gaitu un pirms otrā tehniskā pārtraukuma atradās vadībā ar 6 punktiem, 16:10. Seta otrajā pusē Latvijas izlasei mača gaitu lauzt neizdevās, kā rezultātā nācās piekāpties ar 25:17. Visā spēlē mūsu komanda zaudēja ar 1:3.

Latvija – Slovākija 1:3 (20:25, 25:22, 26:28, 17:25)

Nākamo spēli abas komandas aizvadīs 27. maijā 18:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā.