Ceturtdiena, 28.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Biķerniekos uzvar Žolnerovičs un Ābele

Easyget.lv, 28.04.2014. 10:15

Par skriešanas seriāla "Skrien Latvija" otrā posma Biķernieku pusmaratona uzvarētājiem svētdien kļuva Latvijas rekordists pusmaratonā un maratonā Valērijs Žolnerovičs un Jeļena Ābele.

Biķerniekos skrējējus sagaidīja silts laiks, savā ziņā pat viegla svelme, un, kā ierasts, kalni un lejas, kas lielam vairumam skrējēju kļuva par nopietnu eksāmenu, īpaši tiem, kas izvēlējās 21.0975 kilometru distanci.

Pusmaratona distancē Žolnerovičs lielāko daļu distances skrēja kopā ar Renāru Rozi, tomēr pēdējos piecos kilometros Valērijs atrāvās un finišu sasniedza jau lepnā vientulībā – 1:08:58. Roze finišu sasniedza minūti un 11 sekundes aiz uzvarētāja, bet trešo vietu izcīnīja Rolands Kaimiņš, kurš par 38 sekundēm apsteidza savu vecāko brāli Kristapu.

Dāmu konkurencē pie uzvaras tika Jeļena Ābele. Pēc pirmo piecu kilometru veikšanas vadībā bija Liene Bernsone, kura vadību saglabāja arī pēc pusdistances, taču drīz vien viņu apsteidza Ābele, kura strauji atrāvās un beigu beigās izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Bernsone uzvarētājai zaudēja nepilnas trīs minūtes, bet Jolanta Liepiņa noslēdza pirmo trijnieku četrarpus minūtes aiz Ābeles.

11 kilometru distancē uzvarētājs tika noskaidrots pašā finišā. Reinis Hartmanis no Grobiņas spēja izšķirošajos metros būt pārāks par Andreju Dmitrijevu un konkurentu pārspēja vien par sekundi. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Dainis Stepe.

Savukārt sieviešu konkurencē pārliecinoši savu favorītes statusu apliecināja rīdziniece Diāna Panovska, kura jau pēc pusdistances bija tālu priekšā konkurentēm, bet finišā tuvāko sekotāju apsteidza par 71 sekundi. Trešo vietu izcīnīja Irīna Štūla Pankoka.

5.5 kilometru distancē ātrākie bija Alberts Blajs un Līga Girgensone. Uz starta izgāja arī nūjotāji un bērni. Pilni sacensību rezultāti: http://bikerniekupusmaratons.lv/results.php?id=519

Kopumā visās distancēs Biķerniekos startēja 2015 dalībnieki (finišēja 1991), tādejādi Biķernieku pusmaratons kļuva par otro posmu aiz Valmieras maratona, kam izdevies pulcēt vairāk nekā 2000 dalībnieku.