Pirmdiena, 01.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Mairita, Bernedīne, Biruta;

LTV izveidojusi filmu ciklu par Latvijas sporta varoņiem

Easyget.lv, 29.04.2014. 09:50

Latvijas Televīzija (LTV) demonstrēs LTV Sporta redakcijas žurnālistu Armanda Tripāna un Dāvida Ernštreita veidoto filmu ciklu par Latvijas sporta varoņiem – mūsu olimpiešiem.

Armanda Tripāna filma „Bobsleja zvaigznājs” pirmizrādi piedzīvos 8. maijā pulksten 21.05, Dāvida Ernštreita „Dukura mezgls” – 9. maijā pulksten 21.25.

Jaunais filmu cikls „Latvijas sporta varoņi” sāksies ar sporta žurnālista Armanda Tripāna veidoto dokumentālo filmu „Bobsleja zvaigznājs”. „Viņi izcīnīja sudrabu olimpiskajās spēlēs, medaļu, kuru Latvija gaidīja četras desmitgades! Filma būs stāsts par sportu un tomēr arī par mums latviešiem. Par to, kā sisties un krist - atkal un atkal. Kā godāt un mīlēt pa īstam - ģimeni, zemi un valsti. Katrs ieraudzīs šajā stāstā arī sevi un ne to labāko, kas viņā ir. Filma uzrunās arī tos, kuri baidās iztaisnot muguras un pārvarēt sevi,” darbu komentē filmas veidotājs A. Tripāns.

„Bobsleja zvaigznājs” būs stāsts, kas tapis, gada garumā esot līdzās mūsu bobsleja komandai - treniņos, ikdienā, sacensībās, aizkulisēs un brīžos, kad viņi lauza ceļu pretī savam sapnim. „Tā būs filma arī par tavu pilsētu, tavu kaimiņu un tevi pašu. Stāsts par medaļu, ko viņi izcīnīja mums,” papildina A. Tripāns.

Ciklu par olimpiešiem turpinās sporta žurnālista Dāvida Ernštreita filma „Dukuru mezgls”, kas vēstīs ne tikai par brāļu Dukuru mērķtiecīgo ceļu sportā, bet arī viņu ģimenes vērtībām – attieksmi pret darbu, līdzcilvēkiem un vienam pret otru. "Dienu pēc sudraba medaļas izcīnīšanas Martins Dukurs Sočos man teica: "Protams, ir nozīme tam, kādu medaļu izcīnu, taču svarīgākais ir, kāds cilvēks esi”. Viņos ir ielikts daudz un viņi paši sevī daudz ieguldījuši. Brāļos Dukuros ģimene ielikusi vērtības, viņi paši ieguvuši izglītību, kas palīdz analizēt gan sevi, gan apkārt notiekošos procesus, lai arvien kļūtu labāki… Pagaidām sportā. Bet šobrīd viņi ir sasējuši mezglu, kuru nevar ne atsiet, ne pārcirst. Un katrs pavediens vairo tā izturību - vai tas būtu tehniskās jaunrades virzītājs Dainis Dukurs vai trases un fiziskās sagatavotības treneri,” komentē filmas autors D. Ernštreits.

Savukārt 10. maijā pulksten 21.25 pirmizrādi piedzīvos A. Tripāna veidotais stāsts par mūsu kamaniņbraucējiem – olimpiešiem, filma „Bronzas komanda”. Filmas režisors A. Tripāns stāsta: “Ko tur noliegt - grūti Latvijas kamaniņu sporta komandu definēt kā komandu. Katrs būtībā pats par sevi trasē - savā braucienā un dzīves ceļā. Elīza, Mārtiņš un brāļi Šici Sočos izcīnīja medaļu kopā - kamaniņu stafetē, taču šīs - olimpiskās bronzas stāsts, tomēr ir katram savs. Viņus vieno ticība sevis nospraustajam ceļam, pat tad, ja tas ir nospiedis uz ceļiem.”

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV