Sestdiena, 20.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Mirta, Ziedīte;

Kaspars Austa – otrais Tartu GP!

easyget.lv, 28.05.2007. 13:00

Rietumu banka - Rīga riteņbraukšanas komanda veiksmīgi uzsākusi sacensību sēriju Baltijā. Aizvadītās nedēļas nogalē komandas igauņu leģionārs Kaspars Austa izcīnīja otro vietu Tartu Grand Prix (UCI kat. 1.2), bet Aleksejs Saramotins finišēja 4. vietā.
Sacensības Igaunijā notika ekstremālos laika apstākļos – saules svelme mijās ar spēcīgu pērkona negaisu, kas braucējiem radīja nopietnas grūtības. No 101 startējušā sportista finišēja tikai 29, jo 58 sportisti dažādu iemeslu dēļ izstājās paši, bet pārējie neiekļāvās laika limitā.

Par 187 kilometrus garās sacensības uzvarētāju kļuva PRO Tour komandas Bouygues Telecom braucējs Erki Pūtseps, kurš šoreiz pārstāvēja Igaunijas izlasi. Pēc trīs gadu pārtraukuma uzvarētāja kauss palika Igaunijā – 2003. gadā Tartu nepārspēts palika Jāns Kirsipū.

Rietumu banku – Rīga pārstāvošais igaunis Kaspars Austa finišā Pūtsepam zaudēja 12 sekundes. Savukārt sīvā cīņa par trešo vietu Aleksejs Saramotins par dažiem centimetriem piekāpās eksprofesionālim, šobrīd Jartazi Promo Fashion kontinentālās komandas braucējam Janekam Tombakam. Tātad viss goda pjedestāls tika dažādas komandas pārstāvošiem igauņiem.

Piektdien, 1. jūnijā Rietumu banka – Rīga komanda startēs Tallinas GP (UCI kat. 1.1), bet jau svētdien sezonas nozīmīgākās sacensības pašu mājās – Rīgas Grand Prix izcīņa, kas tāpat kā abas sacīkstes Igaunijā iekļautas Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas (UCI) kalendārā. Starts pulksten 11.00.