Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Zaudējums līdzīgā cīņā

easyget.lv, 03.06.2007. 11:00

Vakar Turcijas pilsētā Konjā trešo spēli Eiropas Līgas ietvaros aizvadījusi Latvijas vīriešu volejbola izlase, kas tikās ar Turcijas valstsvienību. Diemžēl mūsējiem nācās samierināties ar zaudējumu 1:3 (26:28, 25:22, 21:25, 20:25).
Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Vilde šodien laukumā pamatsastāvā bija izvēlējies sūtīt brāļus Gundaru un Armandu Celitānus, Ansi Medeni, Lauri Iecelnieku, Ivaru Kovalu, Vjačeslavu Grimailovu un Austri Štālu libero pozīcijā.

Spēle iesākās ar nelielu Turcijas izlases pārākumu. Viņiem izdevās iegūt 3 punktu pārsvaru (6:3), taču tad uz servi devās viens no Latvijas izlases līderiem Gundars Celitāns un panāca neizšķīrtu (6:6), bet pirmajā tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie rezultāta 8:7 par labu mūsējiem. Arī seta turpinājumā ne vienai no komandām neizdevās iegūt lielāku pārsvaru par 3 punktiem un dodoties otrajā tehniskajā pārtraukumā rezultāta tablo vēstīja 16:15 par labu mājiniekiem. Viss izšķīrās ļoti spraigā seta galotnē, kuru nedaudz pārliecinošāk un augstasinīgāk nospēlēja mājinieki un izcīnīja uzvaru ar 28:26.

Otrais sets isākās līdzīgā cīņā, punktus guva te viena te otra komanda, un tehniskajā pārtraukumā komandas devās pie minimāla mājinieku pārsvara 8:7. Pēc tehniskā pārtraukuma mūs volejbolistiem veiksmīgāk darbojoties aizsardzībā (Iecelnieks) un veiksmīgāk uzbrūkot no tīkla malām (Medenis, G. Celitāns) izdevās panākt nelielu pārākumu (11:8) un minūtes pārtraukumu jau bija spiests ņemt Turcijas izlases galvenais treneris Isiks Menkuers. Tas redzamas sekas uz rezultāta tablo neatstāja un mūsējie, saglabājot iegūto pārsvaru (12:9, 14:12, 16:13, 18:14, 19:15, 20:18, 22:19, 24:22) noslēdza setu savā labā ar 25:22. Otrā seta galotnē Vilde laukumā epizodiski laida arī Sorokinu, Leiti un Sorokinu. Tas galvenokārt tika darīts tādēļ, lai pastiprinātu bloku un servi.

Kā jau pēdējā laikā ierasts (spēlēs pret Slovākijas izlasi), pēc uzvarēta otrā seta mūsu izlase nedaudz apstājās un ļāva pretiniekiem iegūt nelielu pārsvaru 12:6. Pie šī rezultāta Latvijas izlases galvenais treneris Raimonds Vilde laukumā Anša Meneņa vietā sūtīja Jevgēņiju Grimailovu. Pēc šīs maiņas mūsu vīriem izdevās pietuvoties līdz 10:13, taču sekoja vairākas mūsējo kļūdas servēs un turki palielināja pārsvaru līdz pieciem punktiem (17:12). Turpinoties abpusējām kļūdām servēs, mājinieki spēja izcīnīt uzvaru setā ar 25:21.

Ceturtais sets iesākās līdzīgā cīņā (3:3, 6:6, 8:8), taču jau seta vidusdaļā pēc vairākām mūsējo kļūdām servju uzņemšanā mājiniekiem izdevās iegūt trīs punktu pārsvaru (11:8). Seta turpinājumā Latvijas izlases spēlētāji tikai epizodiski, spēja tikt galā ar turku veiksmīgi veidoto bloku un nonāca zaudētājos 12:17. Šajā brīdī veiksmīga servju sērija padevās Gundaram Celitānam, vairākas neņemamas bumbas mūsējie pacēla aizsardzībā un rezultāta tablo jau vēstīja mīnus viens (16:17). Tas arī izrādījās viss uz ko mūsējie bija spējīgi un piedzīvoja zaudējumu ceturtajā setā ar 20:25, tādejādi, līdzīgā spēlē piekājoties turkiem ar 1:3 (26:28, 25:22, 21:25, 20:25).

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 25 gūtajiem punktiem šovakar bija Gundars Celitāns.