Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Beidzot Eiropas līgā Latvija svin uzvaru

Gatis Kreceris, 10.06.2007. 01:30 | komentāri (9)

Savu pirmo uzvaru sestdien „Arēnā Rīga” ar 3:1 (25:21, 28:26, 22:25, 25:22) Eiropas līgā pār Rumāniju izcīnīja Latvijas vīriešu volejbola izlase. Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē ar 32 punktiem bija Gundars Celitāns.

Mača pirmo punktu guva viens no mūsu izlases līderiem Ansis Medenis. Līdz tehniskajam pārtraukumam veiksmīgāk spēlēja Latvijas izlases spēlētāji. Labi blokā darbojās brāļi Celitāni, kā rezultātā mūsu izlasei piederēja 3 punktu pārsvars 8:5. Arī turpinājumā mūsu izlases spēlētāji darbojās saskaņoti un pārliecinošāk par pretiniekiem. Pie rezultāta 10:14 pus minūtes pārtraukumu bija spiests pieprasīt Rumānijas izlases spēlei galvenais treneris. Seta otrajā pusē Rumāņi, galvenokārt pirmā tempa veiksmīgai spēlei pievilka līdz mīnus 1, 21:20, 22:21, taču pašā seta izskaņā meistarīgāk nospēlēja Latvijas izlase un izcīnīja uzvaru ar 25:21.

Otrā seta sākumā aizritēja līdzīga cīņa. Līdz tehniskajam pārtraukumam 7 reizes tika fiksēts neizšķirts rezultāts. Turpinājumā mūsu komandas spēlētāji pieļāva pāris kļūdas un nokļuva zaudētājos ar 11:14, savu komandu uz pārrunām bija spiests saukt Raimonds Vilde. Pēc pārtraukuma mūsu komanda būtiski uzlaboja spēli gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un panāca izlīdzinājumu 18:18, 19:19, 20:20. Seta galotnē cīņa izvērtās ļoti spraiga un interesanta, no rezultāta 24:23 komandas punktus guva pārmaiņus, taču pēdējais vārds piederēja Latvijas izlasei. Pēdējos 2 punktus ne bez veiksmes palīdzības guva mūsu volejbolisti un Latvijas izlase izcīnīja uzvaru arī otrajā setā. Seta beigu rezultāts 28:26.

Tāpat kā otrajā setā arī trešajā spēle iesākās līdzīgi, taču jau pie tehniskā pārtraukuma 3 punktu pārsvars piederēja mūsu valstsvienībai 8:3. Turpinājumā viesi spēja panākt neizšķirtu 8:8, bet pie otrā tehniskā pārtraukuma pārliecinoši ar 5 punktiem vadībā atradās Latvijas izlase 16:11. Mūsu izlases spēlētāji par ātru noticēja uzvarai, kā rezultātā viesi pievilka līdz minimumam 20:21 un Raimonds Vilde bija spiests pieprasīt pus minūtes pārtraukumu. Sajutuši pārliecību rumāņi seta galotni aizvadīja krietni veiksmīgāk un izcīnīja uzvaru ar 25:22. Rezultāts pa setiem 2:1 Latvijas izlases labā.

Ceturtā seta sākums aizritēja pēc līdzīga scenārija kā tas bija otrajā un trešajā setā. No rezultāta 3:3 lielisku sniegumu sāka demonstrēt mūsu puiši un pie tehniskā pārtraukuma dubultas pārsvars Latvijas izlasei 8:4. Arī turpinājumā labāk izskatījās Latvijas izlase un pie otrā tehniskā pārtraukuma rezultāta starpība bija 6 punkti, 16:10. Seta otrajā pusē lieliski sāka spēlēt rumāņu līderi un rezultāta starpība tika samazināta līdz 2 punktiem, 16:18, 17:19. Seta beigas mūsu izlase nospēlēja veiksmīgāk un punktu mačam pielika šodienas Latvijas izlases labākais spēlētājs Gundars Celitās. Uzvara setā tika izcīnīta ar 25:23, visā spēlē ar 3:1.

Latvija – Rumānija 3:1 (25:21, 28:26, 22:25, 25:22)

Otro spēli abas komandas turpat aizvadīs svētdien. Spēles sākums 14:00.