Piektdiena, 19.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Vēsma, Fanija;

Kadeti piedzīvo zaudējumu arī pret poļiem

Sadarbībā ar LVF, 12.04.2007. 15:00 | komentāri (3)

Šodien, Austrijas pilsētā Kremā, otro spēli Eiropas volejbola kadetu čempionāta finālturnīra ietvaros aizvadījusi Latvijas kadetu izlase, kas sacentās ar Polijas jaunajiem volejbolistiem un piedzīvoja zaudējumu ar 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)
Latvijas izlases spēli iesāka ar tādu pašu sastāvu kā dienu iepriekš pret Beļģijas izlasi: Sākumsastāvā laukumā devās Cinne, Tubeļskis, Saušs, Egleskalns, Samuilovs, Puškarjovs, Jekomovs (libero).

Spēle iesākās ar nelielu Polijas izlases pārsvaru. Mūsu pretiniekiem izdevās izvirzīties vadībā jau no paša spēles sākuma (7:2), taču mūsējie neapjuka un galvenokārt ar Romāna Sauša pūlēm izdevās pietuvoties un pirmajā tehniskajā pārtraukumā abas komandas devās pie mīnus divi (6:8). Neliels Polijas jauno volejbolistu pārsvars saglabājās visu atlikušā seta daļu (13:11, 16:12, 17:13, 21:15, 24:19) Latvijas izlases galvenais treneris Boris Čolokjans gan pieprasīja minūtes pārtraukumus, taču tie nepalīdzēja un poļi uzvarēja pirmajā setā ar 25:19.

Otrā seta sākumā Aleksandra Samuilova vietā izlases galvenais treneris laukumā sūtīja Ēriku Voroņko, taču ne vienai, ne otrai komandai neizdevās iegūt ievērojamu pārsvaru. Rezultāts auga līdzīgi abām komandām (2:2, 3:3, 6:6), taču pirmajā tehniskajā pārtraukumā abas komandas devā pie rezultāta 8:6 par labu latviešiem. Arī seta pirmo pusi mūsējie turējās nelielā vadībā (11:7, 12:9, 13:10), taču poļi spēja rezultātu izlīdzināt (13:13) un izvirzīties vadībā ar 15:13. Mūsējie gan neapjuka un savu līderu Cinnes un Sauša iedvesmoti spēja atkal pietuvoties un rezultātu izlīdzināt (16:16). Seta galotni pārliecinošāk nospēlēja poļi un izcīnīja uzvaru arī otrajā setā ar 25:20.

Trešajā setā mūsējie ļāva poļiem iegūt trīs punktu pārsvaru (2:5), taču mūsējie neapjuka un kopīgām pūlēm spēja izvirzīties vadībā ar 7:5, un pēc divām veiksmīgām Sauša un Voroņko servēm palielināt pārsvaru līdz +5 (12:5). Ieguvuši šo piecu punktu pārsvaru mūsējie „apstājās” un ļāva poļiem pietuvoties līdz 11:12 un brīdi vēlāk arī izlīdzināt rezultātu (12:12). Seta turpinājumā komandas guva tā saucamos „savus punktus” (13:13, 14:14, 15:15, 16:16, 17:17, 18:18, 19:19, 20:20, 21:21, 22:22), taču galotnē atkal veiksmīgāki un aukstasinīgāki bija poļi un izcīnīja uzvaru trešajā setā ar 25:22, tādejādi uzvarot arī visā spēlē ar 0:3.

Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlasē šodien bija: Vtālijs Cinne un Hermans Egleskalns, kuri guva attiecīgi 14 un 13 punktus, bet 9 punkti Romāna Sauša kontā.

Pēc šī zaudējuma kļuvis skaidrs, ka 14. aprīlī mūsējie sāks cīņas par 9. – 12. vietu. Rīt (13. aprīlī) mūsējiem ir brīvdiena.

Latvijas izlases galvenais treneris Boris Čolokjans: „Poļi bija tehniskāki un arī nedaudz meistarīgāki. Spēlēt ar viņiem varēja un rezultāts mani nebūt neapmierina. Šobrīd jau ir skaidrs, ka mums jāspēlē par 9.-12. vietu, par pretiniekiem pagaidām nekas nav zināms, taču uzskatu, ka finālturnīrā vāju komandu nav, cīnīsimies.”

Latvijas izlases kapteinis Tomass Tubeļskis: „Pieļāvām daudz kļūdu visos spēles komponentos. Brīžiem likās, ka komanda vienkārši negrib uzvarēt. Izdarīsim secinājumus un gatavosimies spēlēm par devīto līdz divpadsmito vietu”

Vakardienas (11. aprīlis) spēlēs fiksēti sekojoši rezultāti:
Turcija - Serbija 1:3 (23:25, 24:26, 27:25, 25:27)
Igaunija - Itālija 2:3 (25:21, 20:25, 25:23, 16:25, 12:15)
Francija - Krievija 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)
Latvija – Beļģija 1:3 (23:25, 21:25, 25:23, 23:25)

12. aprīļa spēļu kalendārs:
Igaunija - Nīderlande
Vācija – Turcija
Austrija – Francija

Eiropas čempionātā finālturnīrā kadetiem spēļu tiešraides var vērot Austrijas volejbola federācijas mājas lapā internetā www.volleynet.at sadaļā "Livestream".