Ceturtdiena, 25.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Līksma, Bārbala;

“ASK Rīga” pārsteidz “Ventspili” un nostiprinās vadībā

Gatis Kreceris, 13.04.2007. 08:30 | komentāri (1)

Latvijas Basketbola līgā 1. divīzijā pārliecinošu uzvaru ar 79:57 pār Latvijas čempioniem BK „Ventspils” basketbolistiem izcīnīja „ASK Rīga” vienība. „ASK Rīga” komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Kērtiss Miladžs, savukārt BK „Ventspils” labā 11 punktus guva Edijs Šenons.

Spēle iesākās ļoti mazrezultatīvi, pirmos 5 punktus mačā guva ventspilnieki, taču nākamos 6 ASK. Pirmajā ceturtdaļā abas komandas meta ar zemu precizitāti, ar ko arī izskaidrojams zemais rezultāts pēc aizvadītām 10 minūtēm. Pirmo ceturtdaļu ar 3 punktu pārsvaru savā labā noslēdza ASK komandas spēlētāji 13:10.

Otrajā ceturtdaļā notikumus laukumā diktēja mājinieki, kuri veiksmīgi darbojās aizsardzībā. Ventspilnieki lielu daļu no saviem uzbrukumiem virzīja uz Jeliču, taču kurzemnieku viesstrādnieks uz sevi liktās cerības neattaisnoja. Šajās 10 minūtēs mājinieki pretinieku grozā sameta uz pusi vairāk, kā viesi un pirms otrā puslaika + 16 „ASK Rīgai” 41:25.

Trešajā ceturtdaļā mājinieki turpināja pirmajā puslaikā iesākto, neļaujot ventspilniekiem atspēlēties. Šajās 10 minūtēs Ventspils basketbolisti neveiksmīgi uzbruka teju vai no visām pozīcijām. Pēc nospēlētām 8 minūtēm ceturtdaļā ASK komandas pārsvars sasniedza pat 20 punktu pārsvaru. Pašā ceturtdaļas izskaņā 5 punktus atspēlēja un rezultāts pirms ceturtās ceturtdaļas bija 56:41.

Ceturtajā ceturtdaļā ventspilnieki mēģināja sasmelt izlieto ūdeni, taču ASK komanda to nepieļāva. Mājinieki veiksmīgi turpināja kontrolēt spēlēs gaitu un ceturtdaļas vidū 68:48. „Armijnieki” turpināja veiksmīgi darboties laukuma abos galos. 20 punktu pārsvars mājiniekiem piederēja vēl 15 sekundes līdz mača beigām, taču, lai varētu cīnīties par pirmo vietu turnīra tabulā ASK komandai bija nepieciešama uzvara ar 21 punkta pārsvaru. Pēdējā uzbrukumā kā jau tas ierasts līdera lomu uzņēmās Miladžs, kurš veiksmīgi nometa bumbu Bragsam un ASK panāca savu uzvarot ar + 22. Spēles beigu rezultāts 79:57.

Nākamo spēli „ASK Rīga” aizvadīs piektdien, kad savā laukumā Daugavas Sporta namā uzņems "Valmiera-Lāčplēša Alus" basketbolistus. Uzvaras gadījumā „armijnieki” atradīsies LBL turnīra tabulas galvgalī, kas izslēgšanas spēlēs garantēs sava laukuma priekšrocības.

„ASK Rīga” - BK „Ventspils” 79:57 (13:11, 28:14, 15:16, 23:16)

ASK: Millage 18, Braggs 17, Valters 12, Viļums 9, Buškevics 9, Vecvagars 5, Grafs 4, Babrauskas 3, Andrukaitis 2

Ventspils: Shannon 11, Jeličs 9, Veselovs 6, Timermanis 6, Vaikulis 6, Vairogs 6, Helmanis 6, Love 5, R. Gabrāns 2