Piektdiena, 29.Marts 2024. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Sāpīgs zaudējums, saspringtā cīņā; Latvija – Rumānija 2:3

Gatis Kreceris, 10.06.2007. 21:20 | komentāri (6)

Nepatīkamu zaudējumu Rumānijai ar 2:3 (27:25, 23:25, 23:25, 25:15, 14:16) Eiropas līgas spēlē „Arēnā Rīga” piedzīvoja Latvijas vīriešu izlases volejbolisti. Latvijas valstsvienības labā 33 punktus guva komandas kapteinis Gundars Celitāns. Atgādināsim, ka vakar abu komandu pirmajā tikšanās reizē Latvijas volejbolisti uzvarēja ar 3-1 (25:21, 28:26, 22:25, 25:22).

Spēli Latvijas izlase iesāka ar tādu pašu sastāvu kā dienu iepriekš. Mača pirmo punktu guva rumāņi, taču tūdaļ sekoja Latvijas izlases komandas kapteiņa Gundara Celitāna atbilde. Spēles sākumā cīņa ritēja līdzīgi, līdz tehniskajam pārtraukumam 6x tika fiksēts neizšķirts rezultāts. Arī seta vidusdaļā cīņa aizritēja ļoti līdzīgi, vadībā atradās te viena te otra komanda. Pirms otrā tehniskā pārtraukuma pēdējos 2 punktus guva Ansis Medenis un mūsu komanda atradās vadībā ar minimālu pārsvaru 16:15. Pēc pārtraukuma veiksmīga servju sērija padevās V. Grimailovam un mūsu komanda atrāvās no pretiniekiem 19:16. Turpinājuma Latvijas izlase darbojās nesaskaņoti, kā rezultātā zaudēja 5 punktus pēc kārtas un atradās iedzinēju lomā ar 16:19. Seta galotni veiksmīgāk aizvadīja mūsu komanda un izcīnīja uzvaru ar 27:25. Pēdējos 2 punktus Latvijas izlases labā guva brāļi Celitāni.

Otrā seta sākumā mūsu komanda vairākas reizes muļķīgi kļūdījās spēlējot aizsardzība, līdz ar to nokļuva iedzinējos ar 2:5 un 5:8. Arī turpinājumā neveiksmes turpināja vajāt Latvijas izlasi. Problēmas radās ar bumbas uzņemšanu un Latvija nokļuva zaudētājos ar 6:12 un 10:16. Tuvojoties seta galotnei mūsu komanda sāka lēnām pievilkt, taču panākt izlīdzinājumu neļāva viesu sekmīgā spēle aizsardzībā. Otrā seta beigu rezultāts 25:23.

Līdzīgi kā otrajā setā arī trešajā sākumā veiksme bija rumāņu sabiedrotā. Pie tehniskā pārtraukuma ar 8:5 vadībā atradās viesi. Pēc pārtraukuma Raimonds Vilde nomainīja Ansi Medeni pret Jevgēņiju Grimailovu un Latvijas izlase spēja lauzt cīņas gaitu sev par labu, panākot 14:13. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, nevienai no komandām neizdevās iekrāt pat 2 punktu pārsvaru. Paša seta galotnē labāk nospēlēja rumāņi, kuri izcīnīja uzvaru ar 25:23. Rezultāts pa setiem 2:1 Rumānija labā.

Pretēji iepriekšējiem 2 setiem ceturto Latvijas izlase uzsāka ļoti apņēmīgi un pie tehniskā pārtraukuma atradās vadībā jau ar dubultu pārsvaru, 8:4. Arī turpinājumā Latvijas komanda spēlēja drošāk un pārliecinošāk par pretiniekiem, nonākot vadībā ar 19:10. Seta atlikušajā daļā tā arī rumāņi nespēja rast argumentus, kā apturēt Latvijas izlasi un mūsu komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru setā ar 25:15. Rezultāts pa setiem neizšķirts 2:2.

Izšķirošā piektā seta pirmos 2 punktus guva mūsu izlases spēlētāji, taču viesi atbildēja ar to pašu un neizšķirts 2:2. Pie mums nelabvēlīgā 3:5 pus minūtes pārtraukumu spiests pieprasīt Raimonds Vilde. Pie laukuma maiņas minimāls pārsvars piederēja Rumānijas valstsvienībai, 8:7. Pirms izšķirīgajiem notikumiem atdzīvojās arī „Arēna Rīga” sanākušie Latvijas izlases atbalstītāji. Pie mums labvēlīga 14:13 divreiz blokā sita Lauris Iecelnieks un autā Armands Celitāns, kā rezultātā tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 16:14 un visā spēlē ar 2:3.

Mūsu izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Austris Štāls, savukārt viesiem Makovejs.

Latvija – Rumānija 2:3 (27:25, 23:25, 23:25, 25:15, 14:16)