Pirmdiena, 29.Novembris 2021. » Vārdadienas svin: Ignats, Virgīnija;

Iespējams, "Facebook" tīklā radusies jauna problēma

Diana Germane, 06.08.2010. 11:15 | komentāri (2)

Antivīrusu kompānijai ESET tika paziņots, ka Facebook lietotāji saņem sekojošu ziņojumu „Hei! Es tikko pats uztaisīju karikatūru. Es tev to parādīšu, taču tev pašam arī jāizveido tāda" ("Hey i just made myself a cartoon omg lol ill show you but you gotta do urs too"). Kaut arī izmeklēšana Facebook tīklā vēl nav pabeigta, jau tagad ir skaidrs, ka tā lietotāji ir saskārušies ar spama izsūtīšanas gadījumu.
Iespējams, "Facebook" tīklā radusies jauna problēma

Ziņojumam ir pievienota saite uz web-lapu, kur it kā var ielādēt fotogrāfijas un pārveidot tās par karikatūru. Zināms, ka šis ziņojums tiek pārsūtīts automātiski, ja lietotājs, intereses vadīts, atver to. Ir skaidrs, ka šī izsūtīšana ir nekas cits kā spams.

Fecebook solīja noskaidrot šīs situācijas detaļas. Savukārt ESET atgādina, ka labākais veids izvairīties no iespējamajām nepatikšanām sociālajos tīklos – būt uzmanīgiem un censties ievērot dažus vienkāršus padomus drošai Facebook lietošanai.

Esiet informēti par jaunākajiem draudiem Facebook: labākais veids kā izvairīties no datu noplūdes no sava Facebook profila, ir savlaicīgi uzzināt par jaunākajiem draudiem šajā sociālajā tīklā. Aktuālākā informācija par šiem draudiem atrodama pēc adreses http://www.facebook.com/esetlv . Uzspiežot "Like", Jūs regulāri saņemsiet informāciju par aktuālākajiem draudiem Facebook.

Uzstādiet konfidencialitātes parametrus Facebook: atļaujiet tikai tuviem draugiem redzēt pilnu profilu, izmantojiet saīsinātu profilu priekš citiem lietotājiem. Facebook parametros varat izvēlēties, ko tieši vēlaties ierobežot: statusa atjauninājumus, paziņojumus uz „sienas", personīgo informāciju vai fotogrāfijas. Dažkārt Facebook izmaina konfidencialitātes uzstādījumus, tādēļ vienmēr pārbaudiet, vai akceptējat tos vai nē. Ja uzskatāt, ka kāda persona no Jūsu saraksta nav pietiekoši uzticama – izdzēsiet to no saraksta.

Izvairieties no pārsūtīto saišu izmantošanas: Jūs neatvērtu aizdomīgu saiti e-pastā. Rīkojieties līdzīgi arī Facebook, jo ziņojums var būt ļaundaru, nevis draugu, atsūtīts.

Pievienojiet draugu lokam tikai tos, kurus pazīstat: izvairieties no nepazīstamu personu pievienošanas un neļaujiet viņiem redzēt Jūsu pilnu profilu. Jums vienmēr jāzina, kādu informāciju un kam Jūs izpaužat.

Dati tiek izvietoti vienu reizi un uz visiem laikiem: nedomājiet, ka, izdēšot fotogrāfijas vai profilu, Jūs tos izdzēšat uz visiem laikiem, jo šī informācija var būt jau saglabāta uz kādas personas datora. Vienmēr domājiet divreiz pirms tīklā izvietojat kādu informāciju.

Esiet modri, instalējot pielikumus: daudzi trešo personu atsūtītie pielikumi, var būt kiber-noziedzinieku darbības rezultāts un kļūt par iemeslu nevēlama spama izsūtīšanai no Jūsu profila.

Padomājiet pirms noklikšķināt: divreiz izvērtējiet lēmumu uzspiest uz „like" nezināmajam profilam, jo tas var būt jau inficēts ar clickjacking tārpu (tā saucamie „slēptie klikšķi"). Inficēšanās sākas ar noklikšķināšanu uz „like" un beidzas ar to, ka Jūs kļūstat par elementu spama izsūtīšanas procesā. Ja nolemjat izdzēst tārpu – izdzēsiet inficēto ziņojumu no profila, no „sienas" un pārbaudiet iestatījumus.

Informācija sagatavota sadarbībā ar starptautisko drošības risinājumu izstrādātāju – kompāniju ESET.

Par ESET

Starptautiskais uzņēmums ESET ir datoru drošības risinājumu privātpersonām un uzņēmumiem izstrādātājs kopš 1992.gada. Pēc kompānijas Deloitte veiktā pētījuma rezultātiem, ESET jau daudzus gadus pēc kārtas ir viena no 500 visstraujāk augošajām kompānijām Eiropas, Tuvo Austrtumu un Āfrikas reģionā; kā arī viens no 50 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā. Galvenais administratīvais korpuss atrodas Bratislavā (Slovākija), filiāles un plašs partneru tīkls pārklāj vairāk nekā 180 valstis. Ekskluzīvais ESET pārstāvis Latvijā - SIA Initec Latvia (67276520).

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV