Sestdiena, 08.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Vladislava, Vladislavs, Mudīte;

Prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi „Another Travel Guide Rīga”

Kristīne Circene, 26.11.2009. 11:10

Vēloties lauzt virkni iesīkstējušu stereotipu un mainīt ārvalstu ceļotāju priekšstatu par Rīgu, klajā nācis ceļvedis „Another Travel Guide Rīga”, kas rosina paskatīties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta nekā ierasts un ieraudzīt pilsētu visā tās daudzveidībā – no simboliskām pilsētas zīmēm līdz nomaļu pērlēm un tikai insaideriem zināmām un mīļām vietām.
Prezentēs alternatīvu Rīgas ceļvedi „Another Travel Guide Rīga”

Aicinām mediju pārstāvjus piedalīties ceļveža - grāmatas atvēršanā, kas notiks šā gada 26. novembrī plkst. 18.00 viesnīcas „Bergs” konferenču zālē (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85, Berga Bazārā).

 Netradicionālā ceļveža mērķis ir mudināt atbraukt uz Rīgu cilvēkus, kuri iepriekš pat nav apsvēruši šādu domu, tādējādi stimulējot tūrisma industriju, kas ir viena no Latvijas ekonomikas nozīmīgajām sastāvdaļām. Vienlaikus grāmatas adresāts ir arī Latvijas iedzīvotājs, kuram tā varētu rosināt novirzīties no ierastām ikdienas gaitām un paskatīties uz Rīgu citādām acīm, atklājot tajā arvien jaunus pārsteigumus un izjūtot lepnumu par savu pilsētu.

Grāmatas „Another Travel Guide Rīga” autoru komanda ir īsteni Rīgas insaideri – mākslinieki, arhitekti, uzņēmēji, žurnālisti un fotogrāfi, kuri mīl savu pilsētu un ir gatavi dalīties tās noslēpumos. No vienas puses, tā ir pilsētas rokasgrāmata, kas apkopo informāciju par labākajām viesnīcām, muzejiem, kultūras objektiem, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem un rīdzinieku paradumiem, no otras – stila grāmata ar māksliniecisku vērtību, kas demonstrē citādu, kreatīvu vizuālo domāšanu, kas kardināli atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

Grāmata tiek izdota tikai angļu valodā. Tās koncepta autori ir modes un ceļojumu žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe un kuratore Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. „Another Travel Guide Rīga“ izdevēji ir interneta žurnāls neatkarīgiem ceļotājiem www.anothertravelguide.com un kultūras projektu aģentūra „Indie”. Projekts tapis sadarbībā ar dizaina biroju „Tundra“, līdzautoru vidū ir arī māksliniece un scenogrāfe Monika Pormale, rakstnieks Pauls Bankovskis, kino kritiķe Dita Rietuma, fotogrāfi Agnese Zeltiņa un Kristaps Kalns, tulkotājs Kārlis Freibergs un daudzi citi.

Grāmatu varēs iegādāties Rīgas grāmatnīcās, stila veikalos („Istaba”, „Garāža”, „Pērle”, „Inch”, „lolot”), SPA centros („Taka SPA”), aviokompānijas airBaltic lidmašīnās, atsevišķās viesnīcās un restorānos. Grāmata būs pieejama arī Viļņā, Tallinā un Helsinkos – nozīmīgāko mākslas izstāžu zāļu un muzeju veikalos (Tallinas Laikmetīgās mākslas muzeja „Kumu“ un Helsinku Laikmetīgās mākslas muzeja „Kiasma“ suvenīru veikalos), kā arī Helsinku universālveikalā „Stockmann”.

Projektu atbalsta – Berga Bazārs, Starptautiskā lidosta „Rīga”, Rīgas Brīvosta, Latvenergo, airBaltic, t/c Domina, Nordea, Map Antalis, P.R.A.E sabiedriskās attiecības, Slow Food Latvija un Mārtiņš Rītiņš.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV