Piektdiena, 07.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Madars, Alfrēds, Fredis;

Ziemeļu kaimiņi aicina latviešus ķert piedzīvojumus Igaunijā

Elīna Kalniņa, 13.05.2011. 16:18

Šodien, 13. maijā, Enterprise Estonia Igaunijas Tūrisma padome Latvijā atklāja kultūras tūrisma kampaņu "Ķer piedzīvojumus Igaunijā!", lai mudinātu latviešus apvienot atvaļinājuma pavadīšanu ar lieliskas kultūras pieredzes gūšanu Igaunijā. Turklāt Igaunijas kā tūrisma galamērķa popularitātes pieaugumu apliecina fakts, ka šī gada pirmajos divos mēnešos tūristu skaits no Latvijas ir pieaudzis par 17%.

"Mēs ar patiesu aizrautību un iedvesmu dalāmies ar savu vienlaikus tradicionālo un moderno kultūru. Augstu vērtējam to, ka arvien vairāk latviešu atzīst Igauniju par apmeklēšanas vērtu. Papildus ikgadējiem pasākumiem, mēs varam piedāvāt jaunus tūrisma objektus – salmu teātri, Ahhaa zinātnes centru, VDK muzeju – šie ir tikai daži piemēri, kuru dēļ vien ir vērts atkal paviesoties Igaunijā. 2011. gadā piedāvājums kļūst vēl plašāks – Tallina kā Eiropas kultūras galvaspilsēta, Tartu notiks starptautiskais Europeade festivāls, kā arī citi populāri un gaidīti festivāli, notikumi, kultūras aktivitātes visā Igaunijā," atklāj Tarmo Mutso, Igaunijas Tūrisma padomes direktors.

Pārsteidzošā Igaunija

2010. gadā tūristu skaits pieauga par 13%, salīdzinot ar 2009. gadu, tā sasniedzot jaunu rekordu – 3,2 miljoni nakšņošanas reižu. Turklāt palielinās ne vien tūristu skaits, bet arī uzturēšanās ilgums kļūst garāks. Šo skaitu papildina arī tie daudzkārtējie viesi, kuriem ar igauņiem jau izveidojušās ciešākas un personiskākas saites un kuri apmetas pie draugiem vai radiniekiem.

Latvijas tūristu skaits Igaunijā ir ievērojams – pieaugums ir par 6%, kas nozīmē, ka 2010. gadā 72 684 viesu no Latvijas ir izbaudījuši Igaunijā pilsētas, dabas brīvdienas, SPA kūrortus un viesojušies Igaunijas salās. Latvieši pēc apmešanās datiem ieņem 5. vietu, ierindojoties aiz Somijas, Krievijas, Zviedrijas un Vācijas viesiem. Pateicoties tuvajai atrašanās vietai un salīdzinoši mazajiem attālumiem, latviešiem ir ļoti ērti kombinēt dažādās vēlmes un atklāt arvien jaunus, pārsteidzošus galamērķus un iepazīt tuvāk vietas, kurās jau būts.

Ķer piedzīvojumus Igaunijā!

Kultūras tūrisma kampaņa sākas 13. maijā, un tā ilgs līdz septembrim. Mājas lapā www.visitestonia.com Igaunija piedāvā atklāt kultūru, izbaudot ēdienus, arhitektūru, vēsturi, muzejus un galerijas – atliek vien izvēlēties tēmu. Savukārt veiksmīgākie saņems īpašus ielūgumus apmeklēt pasākumus Igaunijā bez maksas, turklāt būs lieliska iespēja izvēlēties no četriem variantiem sev tīkamāko.

Vēl jo vairāk, ar www.visitestonia.com palīdzību ļoti vienkārši iespējams izveidot individuālus ceļvežus. Atliek veikt dažas atzīmes mājas lapā, un ātri vien ir tapis izvēlētais ceļojuma maršruts. Tas ir lielisks veids, kā atklāt Igaunijas bagātīgo kultūras mantojumu no dažādiem skatupunktiem – sākot no militārā, igauņu nacionālo krāsu, spoku un leģendu līdz pat reliģiskiem ceļvežiem. Igaunija vienmēr rada jaunus veidus, kā pārsteigt un aizraut savus viesus, pat tos, kuri apmeklējuši Igauniju vairākkārt.

Uzzini vairāk par Igauniju: www.visitestonia.com
Un kultūras sērfošanu: www.tallinncalling.com

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV