Piektdiena, 07.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Madars, Alfrēds, Fredis;

Izveidota Latvijas Leģendu Mājas karte

Signe Znotiņa, 08.06.2011. 10:12

Pirmo reizi Latvijā ir izveidota „Latvijas Leģendu Mājas karte" ar vairāk nekā 500 īpašām, teiksmainām un skaistām vietām no visiem Latvijas novadiem, kas vienkopus apkopotas un aplūkojamas www.latvijaslegendas.lv.
Izveidota Latvijas Leģendu Mājas karte

No Latgales reģiona pievienoti 182 objekti, no Zemgales - 41, no Kurzemes – 103, no Vidzemes 100, savukārt no Rīgas reģiona – 70. Lielākā atsaucība projekta gaitā saņemta no novadu pašvaldībām, bibliotēkām un muzejiem, turklāt jāatzīmē, ka visaktīvākie bija Latgales reģiona iedzīvotāji.

Projekta „Latvijas Leģendu Mājas karte" organizatori cer, ka līdz ar leģendu kartes izveidi šovasar iedzīvotāji izmantos karstās vasaras sniegtās iespējas un daudz vairāk laika pavadīs apceļojot Latviju, iepazīstot gan labi zināmas, gan mazpazīstamas vietas visos Latvijas novados!

Ņemot vērtā, ka lielo atsaucību, arī turpmāk www.latvijaslegendas.lv Latvijas iedzīvotāji varēs iesūtīt savas leģendas, turpinot veidot „Latvijas Leģendu mājas karti".

Turpinās balsošana par spilgtākajām leģendām
Līdz 20.jūnijam mājas lapā www.latvijaslegendas.lv norisināsies balsošana par pievienotajām leģendām. Ikviens Latvijas iedzīvotājs var atdot savu balsi par, viņaprāt, leģendārāko Latvijas vietu. Balsojumu no katra datora iespējams veikt reizi dienā.
Desmit (10) pievienoto leģendāro vietu autori, par kuru objektiem tiks atdots lielākais balsu skaits, kā veicināšanas balvu katrs saņems kasti ar saldējumiem „Mājas".
Uz doto brīdi lielākais balsojums ir saņemts par šādiem objektiem:

1.Saulrieti /Vidzeme, Vecpiebalgas novads;
2.Kalna Kaibēni/ Vidzeme, Vecpiebalgas novads;
3.Ģenerālbedre un Vaktskalns/ Vidzeme, Vecpiebalgas novads;
4.Dāvida avota ūdenskritumi/ Vidzeme, Cēsu novads;
5.Pietarga (Mačperu) sarkanās klintis/ Rīgas reģions, Salacgrīvas novads;
6.Veczemju sarkanās klintis/ Rīgas reģions, Salacgrīvas novads;
7.Kazugravas Septiņavotu ūdenskritums/ Vidzeme, Priekuļu novads;
8.Raunas Staburaga ūdenskritums/ Vidzeme, Raunas novads;
9.Pāvilostas Pelēkā kāpa/ Kurzeme, Pāvilostas novads;
10.Daudas upītes ūdenskritums/ Rīgas reģions, Siguldas novads.

Par Latvijas Leģendu Mājas karti
Ar projektu „Latvijas Leģendu Mājas karte" (www.latvijaslegendas.lv) ir apkopotas Latvijā skaistākās vietas, kas apvītas ar iedzīvotāju stāstiem, tādā veidā veidojot Latviju kā leģendām bagātu valsti. Šis projekts ļauj apskatīties uz Latviju no cita skatupunkta – ar cik daudz vēl nedzirdētām, bet skaistām vietām tā ir bagāta, kas veicinās iedzīvotāju vēlmi daudz vairāk to apceļot un patriotismu pret valsti.
Projektā līdz šim iesaistījusies lielākā daļa Latvijas tūrisma informācijas centru, bibliotēku un pašvaldību, sabiedrībā pazīstamu cilvēku – atsauksmes ir saņemtas no pilsētu mēriem, amatpersonām, TV personībām un citiem, kas labprāt padalījušies ar interesantiem stāstiem par tikpat interesantām vietām visā Latvijā.

„Latvijas Leģendu Mājas karte" top pateicoties īsta krējuma saldējumiem „Mājas" no sērijas „Latvijas Leģendas" - ar dzērveņu - rupjmaizes kārtojuma, ābolkūkas – kanēļa un konfektes „Gotiņa" garšām, kuru receptūrā ņemtas vērā latviešu iecienītās garšas un tradīcijas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV