Svētdiena, 05.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs;

Latvijas tūristi iecienījuši Spāniju un Itāliju

EasyGet.lv, 08.12.2011. 11:13

Apvienoto nāciju Pasaules Tūrisma organizācijas (UNWTO) Pasaules Tūrisma barometrā publicē pasaules apmeklētāko valstu sarakstu Top 50. Pasaulē populārākie tūrisma galamērķi ir Francija, ASV, Ķīna, Spānija, Itālija, turklāt arī no šīm valstīm Latvijas tūristi ir visvairāk iecienījuši Spāniju un Itāliju, informē SIA Novatours sabiedrisko attiecību koordinatore Elīna Kalniņa.

„Tūrisms ir viens no pirmajiem indikatoriem, kas atspoguļo ekonomiskās situācijas attīstības tendences. Tāpēc priecē tūrisma nozarē vērojamā virzība – gada pirmo astoņu mēnešu laikā tūrisma izaugsme pasaulē bija 4,5%. Arī Latvijā, pamazām augot nodarbinātībai un vidējai darba samaksai, lai arī ļoti lēnām, iedzīvotāju pirktspēja pakāpeniski uzlabojas un cilvēki sāk ceļot biežāk," stāsta Leonīds Močeņovs, Novatours direktors.

Kā liecina UNWTO ilgtermiņa prognozes, tūrisms nākamajās divās dekādēs turpinās augt, palielinot ceļotāju skaitu par 3,3% gadā. Rezultātā ik gadu pasaules tūrisma tirgū ienāks 43 miljoni ceļotāju, un 2030.gadā starptautisko tūristu skaits sasniegs 1,8 miljardus. 2010.gadā tūristu skaits pasaulē sasniedza 940 miljonus, un saskaņā ar prognozēm 2012.gadā varētu pārsniegt miljardu.

Salīdzinot tūroperatora Novatours ziemas sezonas piedāvājumu ar Pasaules tūrisma barometra datiem par 50 tūristu apmeklētākajām valstīm pasaulē, Novatours četri galamērķi ierindojas barometra Top10 – Ķīna trešajā vietā, Spānija, kurai pieder Kanāriju salas, ceturtajā, Itālija piektajā un Meksika desmitajā vietā. Savukārt pasaules Top50 ietilpst arī Taizeme (nr.16), Ēģipte (nr.18), Indonēzija (nr.35), Indija (nr.42), Vjetnama (nr.46). Vēl Novatours ziemas sezonas piedāvājumā ir Kenija un Šrilanka. Tādējādi tūroperatora piedāvājums atspoguļo saderību ar globālajām tendencēm.

Novatours uzņēmumu grupa no Viļņas, Rīgas un Tallinas ziemas sezonā no 2011.gada 15.oktobra līdz 2012.gada 22.aprīlim veiks lidojumus uz 23 tūrisma galamērķiem, apkalpojot 48'300 tūristu.

Novatours, dibināts Lietuvā 1999.gadā, ir lielākais tūroperators Baltijas valstīs un populārākais Latvijā, kam Latvijas tirgū ir 10 gadu pieredze. Tūroperators organizē brīvdienu un ekskursiju braucienus ar čarterlidojumiem. Novatours garantē kvalitatīvus, uzticamus un drošus ceļojumu risinājumus pat uz vistālākajiem galamērķiem. Ziemas tūrisma sezona ilgst no oktobra līdz aprīlim, un tūristiem ir iespēja atpūsties Meksikā, Vjetnamā, Ķīnā, Indijā, Taizemē, Šrilankā, Bali, Kenijā, Ēģiptē, Kanāriju salās, Kuba, kā arī slēpošanas kūrortos Itālijā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV