Sestdiena, 11.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Svens, Leonora;

Kas notiek ar latvietēm Urugvajā?

EasyGet.lv, 10.01.2012. 09:30 | komentāri (1)

Novembrī divas latviešu meitenes - Kristiāna Kalniņa un Ilze Pētersone uzrakstīja darbā atlūgumu, sakrāmēja somas un iegādājās vienvirziena biļetes uz Urugvaju.
Kas notiek ar latvietēm Urugvajā?

"Grūti nosaukt vienu iemeslu, kāpēc," pārdomās dalās Kristiāna. "Atkal tuvojās ziema, kas Latvijā ir diezgan depresīva. Ikdienā bija ieslēgusies rutīna, gribējās pārmaiņas dzīvē un lielās līnijās Latvijā nekas nesaistīja. Ļoti gribēju pamēģināt atrast vidi, kur ir vairāk pozitīvisma kā dzimtenē."

Lai arī sākotnējais plāns bija pārvākties uz Urugvaju un vēl Latvijā tika pavadīts daudz laika kārtojot vīzas jautājumus, pēc trīs nedēļām Urugvajā tika pieņemts lēmums virzīties tālāk uz Brazīliju. Par vienu no galvenajiem iemesliem var minēt Urugvajas pavājo naktsdzīves kultūru, kas krietni atpaliek no latviešiem ierastā vēriena. Kristiāna ir DJ un spēlēšana nakstklubos ir ienākumu avots, tādēļ ceļojums tālāk attīstījās uz Brazīliju, kur iespēja spēlēt radās jau pēc nedēļas.

Veiksmes, neveiksmes un pārdzīvojumus meitenes apraksta blogā http://kurirurugvaja.wordpress.com un bloga lasītājiem ir iespēja arī finansiāli atbalstīt meitenes, izmantojot "Donate" pogu.

"Kur ir Urugvaja? Šis jautājums pirms emigrācijas izskanēja pietiekami bieži, lai mēs izlemtu savu blogu tā arī nosaukt - Kur ir Urugvaja," stāsta Ilze, kas Latvijā strādāja par mārketinga vadītāju ekstrēmo sportu veikalā "boards.lv".

"Lai arī, par spīti paziņu stereotipiem, Urugvajā nebija jādzīvo zaru būdā un jāpārtiek no banānu mizām, tomēr nebija sajūtas, ka vēlamies tur palikt dzīvot. Zinu, ka ir cilvēki Latvijā, kas nopriecājās, ka mēs aplauzāmies un nācās mainīt plānus, tomēr nejauši izlasīju teicienu "Winners never quit. Quitters never win." un saņēmos - nedrīkst sašļukt!" atklāta ir Ilze.

Nav zināms, kur, kad un vai vispār beigsies ceļojums, un vai notiks atgriešanās Latvijā. Notikumu attīstībai var sekot līdzi meiteņu blogā http://kurirurugvaja.wordpress.com

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV