Svētdiena, 29.Marts 2020. » Vārdadienas svin: Agija, Aldonis;

Līgatne atklāj tūrisma sezonu

EasyGet.lv, 03.05.2012. 09:45

Līgatne un tās vēsturiskais centrs – Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis 2011 (EDEN) - 5. maijā atklās tūrisma sezonu. Ikviens pilsētas viesis gida pavadībā varēs doties aizraujošā pastaigā pa Līgatnes vēsturisko centru, apskatīt Līgatnes pagrabalas un atjaunotostiltiņus, baudīt dabas skaistumu jaunizveidotajās takās, plkst, 12.00 un 13.00 klausīties Līgatnes pūtēju orķestra skaņās, uzzināt, kas ir Alu amatnieki, un nobaudīt Līgatnes vīnus. Īpaši padomāts arī par riteņbraucējiem, kuri Līgatnē var izbraukt daļu no velomaršruta "Tour de LatEst" un riteņusnovietotjaunuzceltajā nojumē.
Līgatne atklāj tūrisma sezonu

Līgatne jau izsenis ir lepojusies ar dabas krāšņumu un kultūrvēsturisko mantojumu. Te jau kopš 1815. gada, kad savu darbu uzsāka Līgatnes papīrfabrika, dabas ainavu papildina tiltiņi pār Līgatnes upīti, fabrikas celtās īpatnējās koka rindu mājās, smilšakmens atsegumu veidotās pagrabalas. Te tradīcijas ir ciešā mijiedarbībā ar mūsdienām – tūlīt noslēgsies projekts Līgatnes papīrfabrikas ciemata kultūrvēsturiskās tūrisma takas izveide, kas ļauj Līgatnes viesiem gidu pavadībā iepazīt Līgatnes strādnieku dzīvesveidu, piepildīt kādu vēlēšanos, ejot pāri atjaunotajiem tiltiņiem – Eiženam un Vilhelmīnei, apskatīt iežus un alas. Līgatnes pūtēju orķestris kā sendienās muzicē Lustūzī – centrālā smilšakmensieža pašā augšā, kur tūristiem izveidota lieliska platforma, kas ļauj Līgatni skatīt no putna lidojuma.

Visas sezonas garum viesi būs gaidīti arī Līgatnes papīrfabrikā, jaunizveidotajās Līgatnes takās, Padomju slepenajā bunkurā, Vienkoču parkā, Līgatnes dabastakās, pārceltuvē pār Gauju, Ratniekos, kafejnīcās un bērnu rotaļu laukumiņos.

Papildu informācija www.visitligatne.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV