Otrdiena, 26.Oktobris 2021. » Vārdadienas svin: Kaiva, Amanda, Amanta;

Par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķi Latvijā kļūst Liepāja

Easyget.lv, 10.05.2013. 10:17

Starptautiskajā konkursā EDEN uzvar Liepāja un iegūst titulu Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis Latvijā. Šogad EDEN projekta konkursa tēma ir „pieejams tūrisms" jeb tūrisms cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kopumā EDEN projektam no Latvijas bija pietikti pieci tūrisma galamērķi - Jūrmala, Sigulda, Jelgava, Liepāja un Daugavpils.

"Liepāja, viennozīmīgi, ir tūrisma pilsēta ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinot augstas kvalitātes tūrisma pakalpojumus dažādām ceļotāju interesēm un vajadzībām, tostarp, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Liepāja ir kļuvusi par atpazīstamu tūrisma galamērķi biznesa, veselības un kultūras tūrismam. EDEN projekta mērķis ir pievērst uzmanību tūrisma pieejamībai dažādām cilvēku grupām un veicināt pašvaldību - potenciālo tūrisma galamērķu iesaistīšanos līdzsvarota tūrisma attīstībā. Vērtējot šī gada EDEN projektā pieteiktos galamērķus, secinājām, ka Latvijā jau ir salīdzinoši daudz vietu, kas ir pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taču informācija pār tām ne vienmēr ir atrodama, tāpēc EDEN projekta ietvaros tiks izveidota speciāla Latvijas karte un sadaļa Latvijas nacionālajā tūrisma portālā www.latvia.travel, lai katrs ceļotājs, kam ir īpašas vajadzības, varētu atrast un izvēlēties sev piemērotāko ceļojuma gala mērķi.” stāsta Armands Muižnieks, "EDEN Latvia" projekta vadītājs.

Sadzirdi, sasmaržo, satausti Liepāju!

Liepāja ir Baltijā atpazīstams galamērķis ar bagātu arhitektūras, militāro un kultūrvēsturisko mantojumu, daudzveidīgu kultūras un sporta pasākumu piedāvājumu, nesteidzīgas atpūtas piedāvājumu tūrisma galamērķī, kas plašā mērogā domājusi par Universālā dizaina pielietojumu un ieviešanu.

Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kura mērķtiecīgi piemēro Universālā dizaina jeb „pieejams visiem” standartus jaunbūvēm un rekonstruētām celtnēm sākot ar plānošanas un beidzot ar nodošanas fāzi. Liepāja ir vadošā pilsēta Latvijā universālā dizaina principa ievērošanā un ieviešanā, kas nosaka, ka tiek nodrošināta pieejama vide, infrastruktūra, produkti, pakalpojumi un informācija visiem cilvēkiem, neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa, redzes un kustības iespējām.

Pēdējo trīs gadu laikā Liepājā īstenots liels skaits Eiropas Savienības (ES) fondu projekti un pašvaldības finansētu infrastruktūras attīstības projektu, kuru kopējais ieguldījums infrastruktūras sakārtošanā mērāms 100 miljonu latu apmērā, no tiem vides pieejamības sadaļa veido aptuveni 10% no kopējā finansējuma.

Liepājā veiksmīgi ieviesti Universālā dizaina jeb „pieejams visiem” principi t.s. pamata infrastruktūrā (ielas, ietves, veloceliņi, luksofori, apgaismes un ceļa stabi, norādes zīmes u.tml.), pilsētvidē un pludmalē tiks izveidotas vairākas taktilās kartes. Liepāja ir pirmā pludmale Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, t.sk., senioriem - uzstādītas taktilās kartes un izveidota peldvieta cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kas aprīkota ar audio bojām redzes invalīdiem un atbilstošu sanitāro moduli redzes un kustību invalīdiem.

EDEN projekta ietvaros neredzīgajiem un vājredzīgajiem radīts maršruts „Sadzirdi, sasmaržo, satausti Liepāju!” un grupu pavadīšanai maršrutā apmācīts gan neredzīgs gids, gan redzīgi gidi. Maršruts plānots kā vissezonas jeb regulāri pieejams piedāvājums, ietverot nozīmīgus Liepājas kultūrvēsturiskos objektus, veido sasaisti ar vietējām kultūrvēsturiskajām vērtībām un balstās uz ilgtspējīgas attīstības principu ievērošanu.

EDEN ir starptautiska mēroga konkurss, kas norisinās gandrīz visās Eiropas Savienības dalībvalstīs un kandidātvalstīs. Projekts veicina ilgtspējīga tūrisma attīstību, vēršot uzmanību uz Eiropas tūrisma galamērķu vērtībām, daudzveidību un kopīgajām iezīmēm.

Lai uzzinātu vairāk par EDEN galamērķiem Latvijā un citur Eiropā, apmeklējiet tīmekļa vietni: www.ec.europa.eu/eden un www.eden.latvia.travel.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV