Otrdiena, 26.Oktobris 2021. » Vārdadienas svin: Kaiva, Amanda, Amanta;

Uz Cēsīm ar vilcienu baudīt rudens košumu

Easyget.lv, 04.10.2013. 14:22

Mākslinieks Rudens Cēsīs ir krietni pastrādājis, tāpēc 12.oktobrī ikviens tiek aicināts ar vilcienu doties lielajā Tautas ekskursijā uz Cēsīm, lai izbaudītu vairāk nekā 800 gadu senās pilsētas atmosfēru un daudzveidīgo atpūtas piedāvājumu krāsaino lapu rotā.
Uz Cēsīm ar vilcienu baudīt rudens košumu

Cēsu Tūrisma informācijas centrs un akciju sabiedrība „Pasažieru vilciens” turpina iepriekšējos gados aizsākto rudens Tautas ekskursiju tradīciju. 12.oktobrī plkst.10:36 no Rīgas aties vilciens, lai plkst. 12:27 visus interesentus nogādātu galamērķī – Cēsu dzelzceļa stacijā.

Stacijā viesus sagaidīs gan latviski, gan krieviski runājoši Cēsu pils kalpotāji - gidi. Viņu pavadībā visi dosies ekskursijā pa vecpilsētas līkumotajām ieliņām. Gidi iepazīstinās ar pilsētas apbūvi, kā arī stāstīs par cilvēkiem un notikumiem, kuri ir atstājuši būtisku ietekmi uz to, kāda pilsēta izskatās mūsdienās. Neizpaliks arī senās leģendas un teikas, kurās noteikti kāda daļa ir arī patiesības. Ekskursijas laikā tiks apmeklēts Cēsu simbols - skulptūra „Gadsimtiem ejot”. Ja paberzējot tajā attēlotā Laika veča lukturi, tas sākot rādīt gaismu nākotnei, labajām domām un darbiem.

Ekskursija turpināsies Cēsu viduslaiku pilī. Tās laikā dalībnieki uzzinās par pils vēsturi un iemītniekiem. Senatnīgu lukturu gaismā būs iespēja uzkāpt pils Rietumu tornī un baudīt skaisto rudens panorāmas skatu, kā arī viduslaiku aktivitāšu centrā uzzināt par viduslaiku sadzīves tradīcijām – galda spēlēm, ēdieniem, karavīru aprīkojumu un nobaudīt siltu tēju.

Ekskursijas noslēgumā visiem būs iespēja doties orientēšanās spēlē pa pilsētu „Grāfa Zīversa mantojums”. Lai izpildītu uzdevumus, no dalīniekiem tiek prasītas vērīgas acis un attapība. Bet tie, kas vēlēsies dienu turpināt mierīgākā gaisotnē, varēs paņemt īpašu karti, savās mobilajās ierīcēs ielādēt Cēsu vecpilsētas namu stāstus latviešu vai krievu valodā un doties tos noklausīties.

Ekskursijas cena, kurā ir iekļauts viss iepriekš minētais, vienam pieaugušajam ir 1,50Ls (2,13EUR), skolēnam, studentam, pensionāram – 1,00Ls (1,42EUR). Vilciena biļetes cena no Rīgas līdz Cēsīm vienā virzienā maksā 2,45Ls (3,49EUR).

Pilsētas viesi pēc ekskursijas tiek aicināti uzreiz prom nesteigties! Pilsētā ir vēl daudz citu dažādu piedāvājumu, kurus izmantot laikā līdz plkst 18:52, kad vilciens dosies atpakaļ uz Rīgu:

  • Šī ir pēdējā nedēļas nogale, kad pirms došanās ziemas atpūtā visus vizinās kuģītis „Kārlis”. Ekskursija notiek pa Cēsu pils parka dīķi atraktīva kapteiņa pavadībā. Kuģītis aties plkst. 14:00; 15:00, 16:00 un 17:00 Cēsu pils parkā no estrādes. Tikai šajā dienā būs īpaša cena: pieaugušajiem 1,00Ls (1,42EUR), skolēniem 0,50Ls (0,72EUR).
  • Iespēja apmeklēt Cēsu Sv.Jāņa baznīcu ar augstāko skatu punktu pilsētā - Sv.Jāņa baznīcas torni (Cena 0,50Ls (0,71EUR) vienai personai);
  • Lieli un mazi var atraisīt zinātkāri un eksperimentu veidā izpētī dabas likumus zinātnes centrā „Zinoo”. (Cena vienai personai 4,00Ls (5,69EUR); ģimenes biļete 12,00Ls (17,08EUR));
  • Cēsu Jaunās pils piedāvā apskatīt 19gs. interjerus, interaktīvu ekspozīciju „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un baudīt pilsētas panorāmu no Lademahera torņa (Cena vienai personai 2,00Ls (2,85EUR), skolēniem, studentiem pensionāriem 1,00Ls (1,42EUR), ģimenes biļete 4,00Ls (5,69EUR));
  • Apskatīt gleznotāju karaļa Jāņa Pauļuka izstādi Cēsu Izstāžu namā (Cena pieaugušajiem 1,00Ls (1,42EUR), skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,50Ls (0,71EUR));
  • Pārsteigts taps ikviens, kurš apmeklēs mākslas telpā „Mala”. Tajā apskatāma jauno mediju mākslinieku Eltona Kūna un Mārtiņa Enģeļa kopprojekta izstāde DREAMLAND.
  • Pielaikot visdažādākos viduslaiku tērpus un nofotografēties Viduslaiku tērpu darbnīcā netālu Rožu laukuma;
  • Bet izsalkušos ieturēt gardas maltītes aicina dažādās Cēsu kafejnīcas.

Ekskursijai plkst 12:27 Cēsu stacijā var pievienoties var ikviens interesents. Taču pasākuma organizatori aicina Cēsu viesus izvēlēties ekonomisku, drošu, dabai draudzīgu un ērtu pārvietošanās veidu - vilcienu.

Visu informāciju par visām atpūtas iespējām, vietām, adresēm un piedāvājumiem ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt Cēsu Tūrisma informācijas centrā, Pils laukumā 9. Centra darbinieki palīdzēs arī izvēlēties gaumei abilstošāko maltītes vietu.

Foto (c) Guna Bērziņa

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV