Otrdiena, 26.Oktobris 2021. » Vārdadienas svin: Kaiva, Amanda, Amanta;

Cēsīs izveidots jauns pastaigu maršruts

Easyget.lv, 17.10.2013. 14:10

Cēsīs, auto stāvlaukumā pie Mākslas skolas Bērzaines ielā 3, izveidots jauns pastaigu maršruts "Nāc ārā pie Gaujas Cēsīs", kas iekļauj netradicionālas tūrisma vietas.
Cēsīs izveidots jauns pastaigu maršruts

Jauno dabas un vēstures maršrutu ir izveidojusi domubiedru grupa no Cēsīm Sigitas Klētnieces un Daces Zaharovas vadībā. Projekta iniciatores un autores vēlas aicināt brīvo laiku pavadīt pilsētā, baudīt Gaujas senlejas ainavu un iepazīt Cēsu vietas un objektus, par kuru unikālitāti un kultūrvēsturisko vērtību cilvēki pat nenojauš. Visa maršruta garumā ir izvietotas virzienu norādes zīmes, kā arī uzstādītas 2 kartes katra savā maršruta galā. Savukārt pie katra no maršrutā iekļautajiem objektiem ir arī informatīvais stends. Uz tā ir apskatāma konkrētās vietas vēsturiskā fotogrāfija, kuru ir interesanti salīdzināt ar šobrīd dabā redzamo skatu. Uz stendiem ir izlasāma īsa, bet tajā pašā laikā koncentrēti izsmeļoša informācija par objektu un tā vēsturi latviešu un angļu valodās.

Maršruta kopējais garums ir 7,3km. Tas aizvijas ārpus pilsētas centra un, atšķirībā no visiem citiem pilsētā esošajiem maršrutiem pa Cēsu vecpilsētu un Cīrulīšu dabas takām, neiekļauj tradicionālās tūrisma vietas. Tas izveidots tā, lai cilvēks pēc pastaigas atgrieztos punktā, no kura sācis. Maršruta sākums ir pie Cēsu Mākslas skolas, Bērzaines ielā 3, taču pastaigu var uzsākt jebkurā vietā. Maršruts vijas cauri gandzrīz visai Bērzainei, gar Meža skolu un ietver sevī arī bijušo Sanatorijas teritoriju Gaujas kalnā, kurā apskatāmas savulaik tik krāšņās koka villas ar skanīgajiem nosaukumiem.

Projekts "Nāc arā pie Gaujas Cēsīs!" ir tapis ar pašu cēsnieku, kā arī Cēsu novada domes un projekta "Sabiedrība ar dvēseli" finansiālu atbalstu.

Foto: Cēsis. Foto (c) flickr.com/ anna trudolyubova

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV